Wojewódzki Puchar Polski - kto zagra w półfinale?

2013-05-15 08:45:19(ost. akt: 2013-05-15 08:48:09)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W środę zostaną rozegrane mecze ćwierćfinałowe wojewódzkiego Pucharu Polski (godz. 17).
Na pierwszy plan wysuwa się mecz w Białej Piskiej, gdzie Znicz, wicelider IV ligi, podejmie czołowy zespół III ligi, czyli Płomień Ełk.

Ciekawie będzie też w Wikielcu, gdzie miejscowy GKS (półfinalista poprzedniej edycji; to największy sukces zespołu spod Iławy w rozgrywkach pucharowych) zagra z Olimpią 2004 Elbląg (finalista poprzedniej edycji). — Nie jesteśmy bez szans w starciu z Olimpią. Chcemy pójść krok dalej i zagrać w wielkim finale — mówi Marek Witkowski, trener GKS.

Emocji nie zabraknie również w Wilkowie (miejscowość w gminie Kętrzyn liczy zaledwie 250 mieszkańców), gdzie występujący w okręgówce Wilczek (ćwierćfinał PP to największy sukces w 9-letniej historii klubu) zmierzy się z solidnie wzmocnionym Huraganem Morąg. Podopieczni Rafała Sokołowskiego mają na "rozkładzie" trzecioligowców: Mrągowię (3:1) i Granicę Kętrzyn (4:4 po dogr., karne 4:3), a w 1/8 finału wyeliminowali IV-ligową Drwęcę (walkower; na boisku było 3:2 dla Drwęcy, ale w zespole z Nowego Miasta wystąpił nieuprawniony zawodnik). W sobotę w meczu ligowym Wilczek przegrał z Mazurem Ełk aż 0:10...

— Chcemy zmazać plamę i udowodnić, że to był wypadek przy pracy — jasno stawia sprawę Jarosław Charkot, prezes klubu z Wilkowa. Morążanie muszą uważać na Mariusza Grabowskiego, który w obecnym sezonie w okręgówce zdobył już 31 bramek, a cztery trafienia dorzucił w rozgrywkach pucharowych.

W Barczewie Pisa zagra z III-ligowym Startem Działdowo.

Rut


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. asd #1085990 | 89.229.*.* 15 maj 2013 19:31

    Znicz Biała Piska - Płomień Ełk 3:2 Wilczek Wilkowo - Huragan Morąg 0:4

    odpowiedz na ten komentarz