Królewski Bal Przebierańców

2014-01-21 12:31:09(ost. akt: 2014-01-21 12:50:08)
Święty Mikołaj rozdawał prezenty za wierszyki, piosenki, które recytowały i śpiewały dzieciaki

Święty Mikołaj rozdawał prezenty za wierszyki, piosenki, które recytowały i śpiewały dzieciaki

Autor zdjęcia: GOK Sorkwity

Sobotni Bal Przebierańców na długo zapadnie w pamięci uczestników zorganizowanego przez sołectwa: Nibork, Sorkwity, Stary Gieląd.
Przepiękne postacie z bajek obok aniołków, czarownic, uroczej cyganki, oraz innych pomysłowych kreacji tworzyły niesamowity klimat. Wodzone przez wróżki z Gminnego Ośrodka Kultury tańczyły, rywalizowały w licznych konkursach, którego punktem kulminacyjnym był wybór królowej i króla balu. Królową została postać „motylka” Julia Szmytkowska, a królem w przebraniu „piłkarza” Nikodem Łazowski.
Zjawił się również gość najważniejszy, który nie zawiódł dzieciaków i z workami pełnymi prezentów przybył ku radości uczestników. Święty Mikołaj rozdawał prezenty za wierszyki, piosenki, które recytowały i śpiewały dzieciaki.

Na uczestników czekały liczne nagrody, napoje i dużo, dużo ciasteczek.
Organizatorzy dziękują: Bogdanowi Kossakowskiemu, Dariuszowi Lentasowi, Barbarze Zmitrowicz–Wiszniewskiej, Danucie Kozak–Ławińskiej za ufundowanie nagród, oraz niezawodnej cukierni "Jagodzianka" z Mrągowa, dzięki której kolejna już zabawa jest pełna słodyczy. Dziękujemy za pomoc Bożenie Salwa, Zbigniewowi Kotlińskiemu, Ewie Ciskowskiej, Eli Bronowickiej oraz sołtysom: Urszuli Kijewskiej, Markowi Rupniak, Zdzisławowi Wojnarowskiemu.
Kolejny bal maskowy już niedługo, w czasie ferii zimowych.
Serdecznie zapraszamy.
GOK Sorkwity

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5