Rozmawiali o dyskryminacji ekonomicznej

2015-05-18 10:00:00(ost. akt: 2015-05-18 09:26:48)

Autor zdjęcia: Barbara Wyłudek

W piątek (15 maja) w Zespole Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie odbyły się warsztaty skierowane do młodzieży w wieku 13-16 lat z zakresu dyskryminacji ekonomicznej. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Kobieta na PLUS z Rucianego-Nidy.
Celem warsztatów jest wzrost wiedzy z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji z powodów ekonomicznych. Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Warmińsko-Mazurska Akademia Antydyskryminacyjna” realizowanego w programie „Obywatele dla demokracji” współfinansowanego ze środków EOG przez Fundację "Inicjatywa Kobiet Aktywnych" w Olsztynie. Warsztaty "Dyskryminacja ekonomiczna" poprowadziły: Pani Barbara Elżbieta Wyłudek - Prezeska Stowarzyszenia Kobieta na PLUS i Pani Bogusława Adamczewska - gminna konsultantka d/s przeciwdziałania przemocy. Ćwiczenie przeprowadzone w ramach warsztatów uświadomiło młodzieży, iż sytuacja finansowa ma duży wpływ na ich życie i że przemoc ekonomiczna występuje. W związku z tym, należy podejmować działania, aby przeciwdziałać temu zjawisku.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StowarzyszenieKobietanaPLUS

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Prorok_ #1736770 | 94.42.*.* 18 maj 2015 17:47

  Młodzieży w wieku 13-16 lat należy zapewnić miejsca do praktycznego poznania czym jest zarabianie pieniedzy podczas wakacji. Jedną z umiejetności potrzebnych w życiu jest bowiem zarabianie pieniędzy - nie dostawanie ich z Unii. I żadne unijne szkolenia o dyskryminacji ekonomicznej czy o jeszcze jakimś dziwaczniejszym tytule młodzieży tego nie nauczą. Młodzieży trzeba zrobić szkolenie nie z NIEDYSKRYMINACJI EKONOMICZNEJ na praktyczne szkolenie w zarabianiu pieniędzy - poprzez zapewnienie mozliwości zatrudniania się do prostych prac na okres wakacji. Ale powstaje pytanie GDZIE młodzież ma zarabiać jak wszystko nieomal polikwidowane? No to w zamian ma szkolenie... Śmiech.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. proponuje zorganizować #1736593 | 83.31.*.* 18 maj 2015 14:10

   młodzieży w wieku 13-16 lat lekcje z zakresu prawa. Młodzi pakują się w kłopoty nie znając podstaw prawa cywilnego, karnego, rodzinnego. Zajęcia takie na pewno w części z nich spowodowałyby refleksje nad swoim zachowaniem. Znali by równiez prawne skutki zachowań o charakterze dyskryminacyjnym.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Prorok_ #1736578 | 94.42.*.* 18 maj 2015 13:54

   Mają racię niektórzy, gdy mówią, że komunizm nie zginął tylko mutuje. To co zaprezentowano jest poszlaką, ze tak własnie jest. Zamiast wprost napisać, że przez ostatnie lata społeczeństwo zostało pozbawione pracy przez rządzących to pisze się o dyskryminacji ekonomicznej. Za te unijne pieniądze jeszcze nie jedno przeczytamy i usłyszymy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5