Spotkanie policjantek z gimnazjalistami

2014-11-10 11:30:59(ost. akt: 2014-11-10 11:35:55)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Piszu

Policjantki z piskiej komendy spotkały się z uczniami gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych w Rucianem – Nidzie. Rozmawiały z młodzieżą na temat „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”. Gimnazjaliści aktywnie włączyli się w dyskusję. Na koniec nie zabrakło pytań ze strony uczniów.
W piątek (8 listopada) policjantki z piskiej komendy odwiedziły Zespół Szkół Samorządowych w Rucianem – Nidzie. Tam spotkały się z gimnazjalistami klas pierwszych. Tematem prelekcji była „Odpowiedzialność prawna nieletnich”.

Policjantki zapoznały młodzież z najważniejszymi przepisami regulującymi kwestie nieletnich dopuszczających się czynów karalnych oraz innych niedozwolonych zachowań. Wyjaśniły na czym polega popełnienie niektórych przestępstw, m.in.: kradzieży, rozboju, włamania, pobicia, posiadania środków odurzających, czy znieważenia funkcjonariusza publicznego, w tym nauczyciela. Omówiły także konsekwencje naruszania prawa przez osoby niepełnoletnie. Duże zainteresowanie ze strony uczniów wzbudziły młodzieżowe ośrodki wychowawcze. Gimnazjaliści pytali, co to są za placówki i za co można tam trafić.

W trakcie prelekcji policjantki przypomniały także o tym, że wagary, czyli nierealizowanie obowiązku szkolnego, palenie papierosów, czy picie alkoholu przez osoby nieletnie jest także zachowaniem niedozwolonym, za które ponosi się konsekwencje prawem przewidziane.

Młodzież aktywnie włączyła się w dyskusję, zadając dużo ciekawych pytań dotyczących określonego typu zachowań oraz ich skutków prawnych.

KPP Pisz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bzdety #1540933 | 88.199.*.* 11 lis 2014 09:02

    w gimazjum pilo się za czasów grekowej a narkotyki były dostępne w .sklepiku szkolnym . zmienil się dyrektor wywalil psycholog i teraz może uda się wyprowadzić szkole na tory.a dzieci sa dobre tylko dorośli chcą za wszelka cene zarobić nawet kosztem dzieci

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5