Reszel już nie będzie taki sam. Odszedł śp. Jan Nowicki

2021-02-02 11:55:15(ost. akt: 2021-02-02 12:04:25)
Śp. Jan Nowicki. Człowiek-legenda reszelskiego sportu

Śp. Jan Nowicki. Człowiek-legenda reszelskiego sportu

Autor zdjęcia: Zofia Rabkowska

CHWILA ZADUMY || Początek lutego okazał się wyjątkowo przykry dla mieszkańców Reszla. Opuścił nas śp. Jan Nowicki, ceniony działacz sportowy. Człowiek-legenda.
Popularny "Janek", choć lat na karku nie miał już mało, swym zapałem do pracy i werwą mógł zawstydzić większość znacznie młodszych kolegów. Ze sportem był związany praktycznie od zawsze. Był m.in. jedną z postaci, wokół której — w latach 60. minionego wieku — budowany był Reszelski Klub Sportowy. Dla miejscowych Orląt nie tylko walczył na boisku, ale i poza nim, przez dłuższy czas solidnie spisując się m.in. w roli prezesa.

Niesamowitym uczuciem darzył również motocross oraz tenis stołowy. Był prezesem Motoklubu Reszel. Sekcję ping ponga nie tylko reaktywował, ale i sprawił, że o wyczynach jej zawodników było głośno — To właśnie dzięki niemu te dwie dyscypliny były od lat tak wyraźnie obecne w naszym niewielkim mieście. O sukcesach Reszla na tym gruncie słyszano dzięki "Jankowi" nie tylko w powiecie, ale i regionie, a nawet pozostałej części kraju — wspominają znajomi śp. Jana Nowickiego.

— Pan Jan był niesamowicie ciepłym społecznikiem. Miał w dodatku też jedną, bardzo rzadko spotykaną cechę w obecnym świecie. Robił dużo, pełno go było wszędzie, tylko nie... na zdjęciach. Nie interesowało go błyszczenie przed obiektywami. Wolał w cieniu z uwagą pilnować, by np. dane wydarzenie było perfekcyjnie zorganizowane. Takich ludzi jest niewielu — słyszymy w Orlętach Reszel, które chwilę po pojawieniu się informacji o śmierci śp. Jana Nowickiego zmieniły barwy z czerwono-biało-czerwonych na czarno-białe.

Kamil Kierzkowski

Obrazek w tresci

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kriss #3059893 | 188.146.*.* 4 lut 2021 12:47

    Wspaniały człowiek!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. e=mc2 #3057326 | 195.136.*.* 2 lut 2021 12:05

    Wielka strata dla sportu reszelskiego. Cześć Jego Pamięci.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5