Skradzione rzeczy zakopali w lesie

2019-05-08 13:52:15 (ost. akt: 2019-05-08 14:00:11)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Reszel. Mężczyźni poprzez wyważenie drzwi wejściowych dostali się do wnętrza budynku, skąd ukradli przedmioty gospodarstwa domowego, odkurzacz, komputer, alkohol, artykuły spożywcze o wartości 2.000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty, które sprawcy zakopali w pobliskim lesie.
Do zdarzenia doszło w nocy 2 maja. Wówczas oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Reszel. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce zdarzenia. Okazało się, że sprawcy poprzez wyważenie drzwi wejściowych dostali się do wnętrza budynku. Z mieszkania ukradli przedmioty gospodarstwa domowego, odkurzacz, komputer, alkohol, artykuły spożywcze o wartości 2.000 złotych. Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie natychmiast zaczęli pracować nad ustaleniem sprawców. Na podstawie zebranych informacji oraz po przeanalizowaniu materiału dowodowego funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców gminy Reszel. Policjanci ustalili miejsce, gdzie mogą być przechowywane skradzione łupy. Podczas przeszukania terenu pobliskiego lasu funkcjonariusze odzyskali zakopane w ziemi rzeczy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5