Wyróżnienia w Międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny" w SP3 Reszel

2014-06-02 22:11:55(ost. akt: 2014-06-02 22:13:11)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w 3 kategoriach wiekowych: Żaczek (klasy II), Maluch (klasy III i IV) oraz Beniamin (klasy V i VI).
Test konkursowy w kategorii „Żaczek" zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczniowie uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymali w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
Test konkursowy w kategorii „Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów).

Uczniowie uczestniczący w konkursie w tej kategorii otrzymali w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
Testy konkursowe w kategorii „Beniamin” zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczniowie uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymali w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymywał zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymywał punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

W czasie trwania konkursu nie wolno było korzystać z kalkulatorów.
Nasi uczniowie zdobyli sześć wyróżnień. W kategorii „Maluch” dwie uczennice Gabrysia Pieniak z klasy IIIb oraz Paulina Kościelniak z klasy IVb. Natomiast w kategorii „Beniamin” z klasy Va Patrycja Łomżyńska, Pieniak Przemysław, Warda Bartłomiej oraz z klasy Vb Gregor Eble.

Gratulujemy wyróżnień i życzymy powodzenia w kolejnych potyczkach z matematyką.
Tekst: Krystyna Bujnowska

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5