Nominowani w konkursie Zabytek Zadbany w woj. warmińsko-mazurskim!

2014-03-28 14:12:42(ost. akt: 2014-03-28 14:18:35)

Autor zdjęcia: http://www.swlipka.org.pl

Już znamy listę obiektów nominowanych w konkursie Zabytek Zadbany! W tym roku do konkursu przystąpiło 75 obiektów z 15 województw w Polsce.
Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.

26 marca 2014 roku w siedzibie NID w Warszawie odbyło się posiedzenie Jury, które to wyłoniło 2 zabytki z województwa warmińsko-mazurskiego:

1. Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Świętej Lipce – nominowany w kategorii Utrwalenie wartości zabytkowych pojedynczego obiektu

2. Chlewnia i obora w zespole folwarcznym w Wysokiej – nominowane w kategorii specjalnej Architektura przemysłowa i dziedzictwo techniki

Więcej na temat nominowanych obiektów:
http://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=2117

Ocenie Jury konkursowego podlega jakość i zakres prac konserwatorskich, restauratorskich lub budowlanych, a także wykonane rewitalizacje zabytków. Konkurs promuje właściwe użytkowanie zabytkowych obiektów, ochronę substancji zabytkowej podczas wykonywanych remontów, utrzymanie estetycznego wyglądu budowli oraz ich otoczenia, które nierzadko również wpisane jest do rejestru zabytków.

Laureatów konkursu poznamy na uroczystej gali Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, która odbędzie się 24 kwietnia br. w Żyrardowie.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków obchodzony jest 18 kwietnia na całym świecie. Jego ideą w Polsce jest prezentowanie dóbr kultury o istotnym znaczeniu dla europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowego oraz uhonorowanie konserwatorów i właścicieli zabytków, którzy w szczególny sposób przyczynili się do ich ratowania.

Wioletta Łabuda – Iwaniak
Rzecznik Prasowy

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5