Żeglowali na pokładzie „Bibliozbója”

2013-06-10 22:24:56 (ost. akt: 2013-06-11 00:34:52)
Ahoj żeglarze!!! Witajcie przyjaciele! Wciąż żeglujemy po morzach i oceanach na pokładzie „Bibliozbója” - pod takim hasłem moc atrakcji dla najmłodszych uczniów SP3 przygotowały panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu.
Na specjalne zaproszenie przybyli do biblioteki sławni piraci z Karaibów, aby zachęcić dzieci do czytania książek o piratach.

Od 3 do 8 czerwca 2013 roku zmieniały się tylko załogi w bibliotece. Frajda z odwiedzin w bibliotece była ogromna. Na dzieci czekało wiele pirackich atrakcji. Mogły wziąć udział w konkursach i zabawach o tematyce pirackiej: próbie siły, zręczności, odwagi.

Do biblioteki przybył również piracki „Bibliozbój”. Aby dostąpić zaszczytu dołączenia do załogi „Bibliozbója”, uczniowie musieli przejść chrzest na prawdziwego pirata, a nie było to łatwe. Trzeba było wypić odrobinę pirackiego trunku nalewanego z tajemniczej butelki.

Dodatkową oznaką przynależności do bibliotecznego galeonu było otrzymanie prawdziwie pirackiego tatuażu z trupią czaszką i skrzyżowanymi piszczelami, umieszczanego na przedramieniu nowego pirata. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat przynależności do załogi „Bibliozbója”.

Nie obyło się oczywiście bez kontaktu z książką, było wzorowe czytanie morskich opowieści, przygód żeglarzy.

Szkoda, że to już jedna z ostatnich imprez wzorowo przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Reszlu w tym roku szkolnym. Dziękujemy paniom za współpracę, za ogromne starania, aby zachęcić dzieci do czytelnictwa.

Tak wyglądał XII Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu.

Krystyna Bujnowska

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5