Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Newralgiczne skrzyżowanie przy Biedronce na Sielskiej

Przebudowa ul. Sielskiej miała poprawić bezpieczeństwo na trasie nr 16 Olsztyn-Ostróda. Piękna nowa droga od kilku lat ułatwia komunikację w tym kierunku. Niemniej jest nadal jedną z dróg o największej wypadkowości w regionie. Tym razem piszemy o skorzyżowaniu przy ul. Sielskiej naprzeciw sklepu Biedronka.

Zachęceni dobrą nawierzchnią i szeroką dwupasmową jezdnią kierowcy zdają się zapominać o bezpieczeństwie jazdy i przestrzeganiu znaków drogowych. Począwszy od wiaduktu przy Al. Schumanna aż do ul. Lotniskowej na ul. Sielskiej często dochodzi do wypadków. W ciągu dnia najbardziej niebezpiecznym miejscem jest skrzyżowanie przy ul. Sielskiej naprzeciw sklepu Biedronka. Pomimo dobrze widocznej sygnalizacji świetlnej w obu kierunkach, dochodzi tutaj do wielu stłuczek i poważniejszych kolizjii drogowych. Nierzadko z ofiarami śmiertelnymi. Kierowcy zdają się lekceważyć wskazania sygnalizacji świetlnej i bardzo często przejeżdżają skrzyżowanie na czerwonym świetle. Prym w procederze wiodą kierowcy pojazdów wielotonych (TIRów). Wymuszają tym samym na pieszych, dla których zaświeciło zielone światło, ucieczkę sprzed maski samochodu lub cofnięcie się z pasów. Stłuczki i kolizje samochodowe są na porządku dziennym. W każdym tygodniu policja interweniuje przynajmniej raz w poważnym wypadku. Liczba kolizji wzrasta w okresie zimowym, gdy jezdnia jest oblodzona. Dodadać należy, że trasą 16 z kierunku Ostróda oraz w kierunku na lotnisko kilka razy w ciągu dnia poruszają się karetki i ambulanse na sygnale oraz kolumny wojskowe pilotowane przez ŻW. Wszystko to stwarza dodatkowe zagrożenie. Może zainstalowanie na skrzyżowaniu monitoringu miejskiego spowolniłoby ruch, wymusiło na kierowcach stosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlnej, a przynajmniej pozwoliło odtworzyć przebieg wypadku?
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zofia Olga Brańska oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Newralgiczne skrzyżowanie przy Biedronce na Sielskiej
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.