5 ton złomu zamienią na sprzęt ratowniczy

2018-04-21 14:00:00(ost. akt: 2018-04-21 11:45:40)
Po raz kolejny druhowie z OSP w Harszu zorganizowali zbiórę złomu, z której dochód umożliwi zakup sprzetu do ratownictwa wodnego i lodowego. W tym roku odzew darczyńców przeszedł najśmielsze oczekiwania strażaków.
W dniach 6 i 7 kwietnia strażacy ochotnicy z Harszu po raz drugi przeprowadzili strażacką zbiórkę złomu w swoim sołectwie. Jak tłumaczą, cały dochód zostanie przeznaczony na sprzętu do ratownictwa wodnego, którego w jednostce brakuje.

— Ze względu na duża liczbę jezior w naszej okolicy oraz duża liczbę mieszkańców jak i turystów wypoczywających w okresie letnim w naszym regionie postanowiliśmy zadbać o ich bezpieczeństwo poprzez zakup właśnie takiego sprzętu — tłumaczy Mateusz Staniszewski, gospodarz OSP w Harszu. — Nasi strażacy posiadają odpowiednie szkolenia, aczkolwiek zawsze brakowało nam sprzętu, dlatego zrodził się pomysł zorganizowania takiej zbiórki.

W tym roku odzew darczyńców przeszedł najśmielsze oczekiwania strażaków. Dzięki życzliwości mieszkańców sołectwa (i nie tylko!) udało się zebrać łącznie 5 ton złomu oraz starego AGD.

— Złom odbieraliśmy nie tylko z terenu naszego sołectwa, ale również z Węgorzewa, Pozezdrza, Pieczarek, Wyłud, Sztynortu Dużego, a nawet z Trygortu — dopowiada strażak. — Dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc i zapraszamy latem nad jezioro Harsz, będziecie mogli nas tam często spotkać podczas ćwiczeń z nowym sprzętem. Wielkie podziękowania należą się panu Grzegorzowi Oszako oraz całej ekipy za odbiór złomu oraz wsparcie akcji.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5