Seniorzy nie mają czasu na nudę!

2017-08-04 12:00:00(ost. akt: 2017-08-04 12:59:45)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Jak spędzają czas pozezdrzańscy seniorzy? Bardzo aktywnie i atrakcyjnie – uczestniczą w realizowanych przez stowarzyszenia projektach, spotykają się, integrują, szukają inspiracji, miło spędzają czas.
— Wizerunek seniora bujającego się w fotelu zupełnie nie pasuje do naszych klubowiczów — mówi Agnieszka Saczek, która prowadzi zajęcia w pozezdrzańskim Klubie Seniora. — Teraz mają oni czas, aby pomyśleć o sobie, oddać się pasjom i zainteresowaniom i robić rzeczy na które wcześniej nie mieli czasu. Bardzo lubią czynny wypoczynek i nabywanie nowych umiejętności stąd też udział w realizowanym przez Stowarzyszenie "Mazurski Zakątek" projekcie. "Jeżeli nie umiesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób – warsztaty szycia i kroju".
Rejs po Niegocinie dla niektórych pierwszą okazją do oglądania Mazur z innej perspektywy, z perspektywy wody.

Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Giżycku. Dzięki przychylności dyrektora, pan Ryszarda Wojciecha Chodakowiekiego oraz przemiłej pani Ewy Fiszkiewicz uczestnicy wycieczki poznali wszystkie pracownie jakie znajdują się w obiekcie. Szczególne zainteresowanie wzbudziła pracownia krawiecka, ze względu na trwające warsztaty "Szycia i kroju". Pracujące tam panie wyjaśniały na czym polega ich praca, jakie rzeczy można uszyć w prosty, a efektywny sposób. Seniorzy poznali mnóstwo maszyn do szycia, urządzeń do haftowania, zasady pracy tych maszyn oraz ich możliwości. Przemiłe panie udzielały porad krawieckich dotyczących szycia. Z inicjatywy Klubu Seniora organizowana jest kolejna wycieczka do Lidzbarka Warmińskiego, Fromborka i Pieniężna. Organizatorem jest Gminny Ośrodkiem Kultury w Pozezdrzu. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca i można się zapisać. Informacje dotyczące wyjazdu udzielane są w w GOK-u Pozezdrze.
(red)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5