Uroczyste pasowanie na Czytelnika

2017-05-20 12:00:00(ost. akt: 2017-05-20 17:24:02)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W ubiegły piątek, w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Pozezdrzu odbyło się "Pasowanie na Czytelnika". Pani Jolanta Bartkowska, zaprasza na nie corocznie wszystkich pierwszoklasistów, aby samodzielnie rozpoczęli przygodę z książką.
Uczniowie poczuli się w bibliotece jak ryba w wodzie. Z radością recytowali wiersz o książce, dzielili się wrażeniami rodem z "Koszmarnego Karolka", czyli jak ustrzec książki z biblioteki przed zakusami młodszego rodzeństwa, maślanymi rękami i złowrogim sokiem oraz nienasyconymi apetytami domowych zwierzątek. Ten etap został zaliczony pieczątką z biblioteki, ponadto dzieciaki otrzymały kolorowe zakładki, które przyrzekały towarzyszyć im zawsze w trudnej sztuce czytania. Finałem uroczystości było pasowanie uczniów na Czytelników przez panią dyrektor Joanną Soćko, co stało się przepustką do wypożyczenia książek. Miłej lektury dzieciaki! Wiecie, że od dziś macie nowego przyjaciela - książkę?
(SP w Pozezdrzu)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5