Sportowa rywalizacja na Dzień Dziecka

2015-06-09 09:28:28 (ost. akt: 2015-06-09 09:33:11)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pozezdrzu

1 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Pozezdrzu opuścili szkolne mury i udali się na boisko Orlik w Pozezdrzu, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych uroczystości. Dzieci i młodzież obchodzą w ten sposób Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, który ma na celu promowanie aktywności fizycznej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu.
Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych. Życzenia, prezenty towarzyszą dzieciom przez cały dzień. Społeczność Zespołu Szkół w Pozezdrzu pierwszy poniedziałek miesiąca spędziła na wspólnych zabawach i rozgrywkach sportowych na boisku ORLIK w Pozezdrzu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Dzieci z klas I-III uczestniczyły w grach i konkurencjach sportowych. Nie zabrakło gromkiego dopingu ze strony nauczycieli i rodziców. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum mieli okazję zmierzyć się w różnych dyscyplinach, takich jak np.: skok w dal, przeciąganie liny, rzut podkową, rzut lotką. Odbyły się również międzyklasowe rozgrywki w piłce nożnej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem także wśród dziewcząt.

Przy pięknej pogodzie, w duchu walki fair–play klasy rywalizowały o puchary ufundowane przez Prezesa LKS „Amators” w Pozezdrzu — pana Zdzisława Brzozowskiego. Nie zabrakło także indywidualnych nagród dla najlepszych sportowców, którzy otrzymali pamiątkowe medale, ufundowane przez Radę Rodziców i upominki od Nadleśnictwa Borki w Kruklankach.

Uczniowie ten dzień spędzili bardzo aktywnie i chociaż przez kilka godzin zapomnieli o klasówkach i zbliżającym się nieuchronnie końcu roku szkolnego. Nad organizacją i przebiegiem czuwali nauczyciele p. Dariusz Domański i p. Małgorzata Gasperowicz oraz animatorzy sportu boiska Orlik w Pozezdrzu.

Słodkie podarunki i poczęstunek dla wszystkich dzieci uczestniczących w zabawie zorganizowali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy na ten cel zdobyli środki od sponsorów. Społeczność Zespołu Szkół w Pozezdrzu składa gorące podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy swoim gestem pokazali, że „wszystkie dzieci nasze są”: Universe Properties Group Sp. z o. o - Marek Borkowski, Jacek Gosk, Zakład Usług Leśnych Jacek Gabel, Marlena Kornacka, Witold Liminowicz, Radne Gminy Pozezdrze: Katarzyna Nowacka, Renata Podpirka, Krystyna Żołondek, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Marek Siemionko, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Antoni Ziarek, Sklep „Za Rogiem” Sylwia Jaszczuk, Piekarnia „Społem”, Rol-Mik Rafał Zielonka, Renata i Zbigniew Zalewscy, Jagoda i Paweł Drzewoszewscy, Anna Jabłońska, Maria Pona, Parafia Rzymsko-Katolicka w Kutach - Ks. Jan Kwiatkowski, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Gminny Ośrodek Kultury w Pozezdrzu, Gminna Biblioteka Publiczna w Pozezdrzu, NZOZ Eskulap, Nadleśnictwo Borki, LKS Amators, Animatorzy sportu ORLIK Pozezdrze.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5