Iza Mendyk Mistrzynią Polski LZS!

2014-06-09 16:06:07(ost. akt: 2014-06-09 16:11:36)
Na najwyższym stopniu podium — Iza Mendyk z węgorzewskiego gimnazjum

Na najwyższym stopniu podium — Iza Mendyk z węgorzewskiego gimnazjum

Autor zdjęcia: Archwium prywatne

To wielki sukces uczennicy Gimnazjum im. J. A. Helwinga w Węgorzewie. Izabela Mendyk zdobyła tytuł Mistrzyni Polski LZS w rzucie dyskiem juniorek młodszych.
Gospodarzem Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych była Biała Podlaska, gdzie na pięknych obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu rywalizowało ponad 1,5 tys. zawodników i zawodniczek.

Nasze województwo reprezentowali uczniowie węgorzewskiego gimnazjum, zawodnicy klubu KS Polonia Pasłęk: Izabela Mendyk (rzut dyskiem) i Jakub Moskal (skok wzwyż).

— Jakub Moskal, przy upalnej pogodzie, która utrzymywała się cały dzień, zaliczył wysokość 180 cm. To dało mu 4. miejsce wśród juniorów młodszych — mówi Krystian Paluch, nauczyciel wychowania fizycznego w "Helwingu". — Kolejnym konkursem naszej ekipy był konkurs rzutu dyskiem juniorek młodszych, w którym startowała Iza Mendyk. Nasza zawodniczka spisała się rewelacyjnie! Pokonała przeciwniczki, które mają lepsze rezultaty i pobiła swój rekord życiowy, posyłając dysk na odległość 37, 94 m, zostając tym samym mistrzynią Polski!

Nasze gratulacje! Trzymamy kciuki za walkę podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
(ef)

Przeczytaj zanim wpiszesz komentarz!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KOSEL #1421903 | 20 cze 2014 15:33

  A dlaczego ten temat jest na wm.pl Pozezdrze. Nic z tego nie kumam.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Zainteresowany #1416351 | 89.71.*.* 12 cze 2014 20:25

  3000 tyś zł to widocznie za dużo dla Vęgorii, która woli wpakować prawie całą kasę w piłkę nożną, ale z jakim skutkiem?! Żadnym, jak widzimy. Ojcem sukcesu tych młodych gimnazjalistów jest nikt inny jak ich trener, bo miasto nie przyczyniło się do ich osiągnięć, ani nie ułatwiło im zdobycie czegokolwiek, wręcz przeciwnie. Dlatego nie ma co się dziwić, że trener szukał pomocy poza naszym miastem i znalazł tę pomoc właśnie w Pasłęku. Jeszcze raz wstyd dla władz miasta Węgorzewo i dla Vęgorii, że wypuścili z "objęć" takich sportowców, a im serdecznie gratuluje ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. hjg #1415159 | 83.19.*.* 11 cze 2014 11:44

   3000 zł na rok!!!!!!!!! wstyd dla Urzędu i Vęgorii, strasznie duża kasa, masakra.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. xyz #1414759 | 89.228.*.* 10 cze 2014 19:03

   Pozdrawiam przyszłych mistrzów olimpijskich i ich trenera- Gratulacje!!! Ps. Ciekawe ilu będzie ojców sukcesu IZY i JAKUBA za kilka lat - najwięksi będą na pewno ci którzy teraz żałują środków na wyjazdy i treningi !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Krystian Paluch #1414379 | 83.19.*.* 10 cze 2014 10:14

    Witam chciałbym w kilku zdaniach wyjaśnić i powstrzymać komentarze. Tak to prawda reprezentujemy klub KS Polonia Pasłęk, do zmian barw klubowych zmusiła nas sytuacja finansowa. Od ponad 5 lat sam i za pomocą moich najbliższych opłacałem licencje klubowe i zawodnicze oraz koszty wszystkich wyjazdów na zawody sportowe w całej Polsce dodatkowo opłacane były noclegi podczas imprez krajowych i startowe zawodników.Naszego lokalnego klubu nie było stać na opłacanie zawodników 3-5 osób koszt roczny utrzymania takiej grupy ze wszystkimi opłatami wynosił ok 3000 tyś zł z roku na rok obiecywano mi te kwoty lecz pozostawało to obietnicami. Aby dalej kierować się dobrem zawodników byliśmy zmuszeni zmienić barwy klubowe na Klub Sportowy Polonia Pasłęk ponieważ zawodnicy muszą być zgłoszeni w klubie który posiada licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki aby mogli startować na zawodach krajowych i mitingach. Więc tak to wszystko wygląda ogromnie cieszę się z sukcesów wszystkich węgorzewskich zawodników i bardzo proszę cieszmy się Ich sukcesami a nie szukajmy dziury w tym całym zamieszaniu, pozdrawiam serdecznie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (9)
    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5