Powiatowy przegląd orkiestr im. Jana Wiśniewskiego

2015-03-26 12:21:32(ost. akt: 2015-03-26 12:36:19)

Autor zdjęcia: archiwum UG

W Płośnicy odbył się I Powiatowy Przegląd Orkiestr im. Jana Wiśniewskiego. Wzięły w nim udział orkiestry z Lidzbarka, Rybna i Płośnicy.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem orkiestr ulicami Płośnicy w kierunku placu przy budynku OSP, gdzie wspólnie wykonały utwór "Happy Marching Band". Kolejnym punktem była podniosła chwila odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej jaka zawisła na Domu Strażaka ku czci zmarłego Jana Wiśniewskiego. Odsłonięcia dokonała pani Irena Wiśniewska - żona kapelmistrza wraz z panem Janem Makowskim - Przewodniczącym Rady Gminy Płośnica oraz panem Krzysztofem Duda - Prezesem OSP Płośnica.

Następnie wszyscy zebrani przenieśli się do sali OSP, gdzie w pierwszej kolejności wysłuchali historii płośnickiej orkiestry (przybliżył ją pan Tadeusz Biernat) po czym nastąpiła właściwa część przeglądu - występy orkiestr: Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rybna, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lidzbarka oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płośnicy wraz z grupą choreograficzną. Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo ciekawy repertuar, który połączony z wysokim poziomem artystycznym zagwarantował widzom doskonałą ucztę dla uszu, a także dla oczu.

Po wysłuchaniu orkiestr nastąpiło wręczenie pucharów oraz pamiątkowych dyplomów, a Wójt Gminy - Krzysztof Groblewski dokonał krótkiego podsumowania występów, wyrażając nadzieję, że przegląd na stałe zagości w kalendarzu płośnickich imprez. 

Czytaj e-wydanie I Powiatowy Przegląd Orkiestr im. Jana Wiśniewskiego jest kulminacją projektu realizowanego przez OSP Płośnica przy współudziale środków unijnych, którego pomysłodawcą i autorem jest skarbnik jednostki - Dariusz Buńkowski. W ramach projektu odbyły się warsztaty muzyczne dla młodych adeptów nauki gry na instrumencie, doposażono jednostkę OSP w sprzęt nagłaśniający, ławki i stoliki, a orkiestrę w nowe pulpity do nut oraz wymieniono ogrodzenie wokół Domu Strażaka. Zakłada on także powstanie szlaku turystycznego współzałożycieli orkiestry.  

Operacja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz  Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. Całkowita wartość: 36592,10 zł, z tego dofinansowanie w wysokości 29273,68 zł.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. urzędnik #1703141 | 46.170.*.* 1 kwi 2015 09:14

  Macie byłego wi-ce burmistrza z Lidzbarka porozmawiajcie z nim on wam pomoże ,wiele razy wspomagał orkiestrę z Lidzbarka zna problemy orkiestr.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 2. nie chodzi o to #1703071 | 83.9.*.* 1 kwi 2015 07:32

  chodzi o to jak inne miasta mają podejście do swoich orkiestr, orkiestra jest ubrana, mają stronę internetową, ofertę i cennik, za każde granie dzieci mają jakieś pieniadze i przychodzą z chęcią na grania, już nawet nie chodzi o te pieniądze ale jak to wszystko jest zorganizowane, mają pomoc, informatyka który prowadzi stronę a u nas 1410 rok

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. dz-nin #1702421 | 46.170.*.* 31 mar 2015 12:54

  No tak z Działdowa będę jeździć do Ciechanowa na próby :) dobry pomysł :). To już wolę jeździć do Płośnicy lub Lidzbarka bo bliżej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. działdowianin #1702277 | 83.28.*.* 31 mar 2015 09:48

  http://ospciechanow.pl/9-aktualnosci/6-d armowa-nauka-gry-na-instrumentach-detych -oraz-perkusyjnych.html

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. orkiestry #1702264 | 83.28.*.* 31 mar 2015 09:21

  z lidzbarka, płośnicy, rybna prezentują bardzo dobry poziom, nawet iłowo już ma duży skład i coraz lepiej grają ale w działdowie nie da się zrobić zmian, nikt nie zainwestuje w orkiestrę a pieniądze dużo zrobią (choć nie grają) a łukasz niech szybciej macha pałkami pozdro dla płośnicy

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5