W sobotę można oddać krew w Gródkach

2015-02-09 13:30:09(ost. akt: 2015-02-09 13:35:10)

Autor zdjęcia: Paweł Berkolec

W najbliższą sobotę (14 lutego) Klub Honorowych Dawców Krwi w Gródkach organizuje kolejną akcję poboru krwi. Odbędzie się w tutejszym gimnazjum w godzinach 8.00-10.30. Poprzednie akcje w w tej miejscowości były wielkim sukcesem.
Do udziału w akcji zaprasza prezes Klubu HDK w Gródkach Wiesław Ruciński:

— Przekazałem zaproszenia strażakom i radnym z naszej gminy. Mam nadzieję, że przyjadą też pracownicy Urzędu Gminy. Zapraszam wszystkich chętnych w wieku 18-65 lat.

W poprzednich akcjach, zorganizowanych w Gródkach, uczestniczyli tutejsi strażacy i inni mieszkańcy oraz osoby z Płośnicy i okolicznych miejscowości. Oddawał krew tutejszy wójt, przyjeżdżali także krwiodawcy spoza tej gminy.

— W ubiegłym roku w czterech akcjach zebraliśmy 47 litrów krwi. A w tym roku planujemy zorganizować pięć takich akcji — informuje prezes Ruciński.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Gródkach działa przy tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest najmłodszy w powiecie działdowskim. Obecnie należy do niego 22 osób. — Ale na naszej liście jest stu krwiodawców, którzy w razie potrzeby, na telefon, są gotowi oddać swoją krew ludziom potrzebującym — dodaje prezes.

akoPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5