Derby powiatu dla piskiego Mazura! Znicz i Śniardwy w plecy

2023-03-27 10:01:58(ost. akt: 2023-03-27 10:05:31)
Mazur Pisz w imponującym stylu (5:0) zrewanżował się Śniardwom Orzysz za porażkę z rundy jesiennej

Mazur Pisz w imponującym stylu (5:0) zrewanżował się Śniardwom Orzysz za porażkę z rundy jesiennej

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL/// Mazur Pisz jest jedyną ekipą naszego powiatu, która w miniony weekend poznała smak zwycięstwa. Znicz Biała Piska oraz Śniardwy Orzysz muszą otrząsnąć się po ostrym łomocie. MKS Ruciane-Nida natomiast wciąż czeka na start rundy wiosennej w klasie A.
Najwyżej sklasyfikowana z naszych ekip seniorskich, Znicz Biała Piska (obecnie 5. miejsce w IV lidze), nie będzie mile wspominała ostatniej wyprawy do Lidzbarku Warmińskiego. Pierwsza godzina meczu rozgrywanego 25 marca nie była zła w wykonaniu podopiecznych trenera Przemysława Kołłątaja. Bezbramkowy remis z wiceliderami, i to na ich terenie, który utrzymywał się przez ten czas, był dobrym wynikiem.

W pewnym momencie w czerwono-zielonych szeregach jednak „coś pękło”, a gospodarze zdołali przed końcowym gwizdkiem ustrzelić aż 4 gole.

Znaliśmy potencjał Polonii w ofensywie i przekonaliśmy się o jej sile na własnej skórze. Przeciwnicy wygrali zasłużenie. Mecz mógł wyglądać inaczej, bo mieliśmy sytuacje, żeby otworzyć wynik i nałożyć na gospodarzy większą presję – słyszymy w ekipie Znicza, która 1 kwietnia ugości na własnym stadionie 8. w stawce Tęczę Biskupiec.

Derby dla Mazura

Dzień później, 26 marca, doszło do wyczekiwanych od dawna derbów powiatu między Mazurem Pisz a Śniardwami Orzysz. Piszanie, prowadzeni przez trenera Kamila Pyczota, wybiegli na murawę wyraźnie zmotywowani, by zmazać plamę na honorze, którą Śniardwy zafundowały im 20 sierpnia (6:1). I trzeba uczciwie przyznać, że im się to udało, bo wygrali… 5:0.

Po pierwszej połowie prowadzili 1:0 (wynik spotkania otworzył Jakub Szmigiel). Po zmianie stron wrzucili wyższy bieg i… strzelanina rozpoczęła się na dobre. Na listę strzelców wpisali się kolejno Wasiulewski, Antosiewicz, Sokołowski i Wojtowicz.

Wychodząc na ten mecz wiedzieliśmy tylko jedno: „Interesują nas tylko i wyłącznie 3 punkty”. Drużyna pokazała charakter, walczyła zawzięcie od początku do samego końca – mówi Krzysztof Banach, kierownik drużyny Mazura.

Wydaje mi się, że wynik mógłby być jeszcze bardziej imponujący, jednak nie wszystkie okazje udało się wykorzystać. Tym, co mnie cieszy szczególnie, jest przełamanie Konrada Wojtowicza, który w niedzielę rozegrał typowo „swój” mecz. Gratuluję naszym chłopakom oraz dziękuję Śniardwom za sportową, zdrową rywalizację – podsumowuje Banach, podkreślając jednocześnie, że solidny występ Mazura to wynik m.in. celnych założeń taktycznych trenera Kamila Pyczota.

Po 18. kolejce Śniardwy plasują się na 9. miejscu w tabeli, zaś Mazur jest 15. Czy nasi reprezentanci podskoczą wyżej? Przekonamy się 1 kwietnia. Orzyszanie zmierzą się wówczas na wyjeździe z Łyną Sępopol, a piszanie rzucą rękawicę Ronie 03 Ełk.

Ostatnia z ekip seniorskich powiatu, MKS Ruciane-Nida, piłkarską wiosnę w klasie A zainauguruje 8 kwietnia, gdy na jej murawie zameldują się zawodnicy Pojezierza Prostki.

Kamil Kierzkowski


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5