Piłeczka podbiła Grunwald. Reszta stawki coraz bardziej w tyle!

2023-02-20 10:25:01(ost. akt: 2023-02-20 10:31:18)
– Mieliśmy ten mecz w całości pod kontrolą – mówią zawodnicy Piłeczki Pisz

– Mieliśmy ten mecz w całości pod kontrolą – mówią zawodnicy Piłeczki Pisz

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

TENIS STOŁOWY/// Kolejne miesiące płyną, a Piłeczka Pisz wciąż niepokonana w sezonie 2022/2023! Nasi tenisiści rozgromili na wyjeździe GKS Grunwald (16:2), czym wyraźnie umocnili się na pozycji lidera III ligi. Tym bardziej, że punkty zgubiła Ostróda.
Pozostali trzecioligowcy z Warmii i Mazur rozpoczęli walkę już tydzień wcześniej. Piłeczka, podobnie jak miało to miejsce jesienią, zaczęła rundę od… pauzy. Zimowa przerwa piszanom miała prawo się dłużyć, ale nikt w jej obozie się nie nudził. Poza systematycznymi treningami (podczas których okazję do wykazania się mieli zwłaszcza najmłodsi zawodnicy), reprezentanci Pisza świetnie wypadli m.in. w Otwartych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym w Goniądzu (m.in. złoto w deblu zgarnęli Łukasz Mikucki i Sebastian Nogacki).

Niekrótką „wycieczkę” nasi tenisiści musieli odbyć i 19 lutego. Gdy jednak zameldowali się już przy stołach GKS Grunwald, miejscowi kibice szybko sobie przypomnieli czemu piszanie stawiani są w roli faworytów do awansu.

Mieliśmy ten mecz w całości pod kontrolą. Przy wyniku 0:10 wprowadziliśmy zawodnika rezerwowego. Być może i straciliśmy wówczas dwa punkty, ale jesteśmy pewni, że umożliwianie „ogrywania się” pozostałym graczom zaprocentuje w przyszłości. Ostatecznie i tak wygraliśmy (2:16) – mówi Sebastian Nogacki, jeden z filarów zespołu.

Choć rezultat meczu mógłby wskazywać inaczej, była to dla nas naprawdę trudna przeprawa. Być może miała na to wpływ i sama hala, w której warunki do gry były dość średnie. Cieszymy się z pierwszego tegorocznego zwycięstwa ligowego. To było bardzo ważne, byśmy zachowali czujność i od razu wskoczyli na właściwe tory. Udało się. Wierzę, że przy obecnej formie stać nas na wywalczenie awansu do II ligi – dodaje.

Na wysoką wygraną z GKS Grunwald złożyli się: Sebastian Nogacki, Łukasz Mikucki, Waldemar Pawelczyk (4,5 pkt), Paweł Zieliński (2,5 pkt) i Andrzej Wojsław.

O kolejne punkty Piłeczka zawalczy 26 lutego, o 11:00 przy stołach SP4 w Piszu, gdzie ugości LZS Lubawa. – To drużyna, z którą do tej pory jeszcze nie przegraliśmy. Wiemy jednak, że mają wyrównany skład i doświadczonych zawodników. To na naszych barkach wisieć będzie presja. Nie może nam zabraknąć zaangażowania i koncentracji – podsumowują nasi tenisiści, którzy podczas minionej kolejki otrzymali „prezent” od depczącej w tabeli po piętach Ostródy. Kluczowi rywale w wyścigu o przepustkę do II ligi niespodziewanie ulegli zespołowi z Działdowa (11:7).

Kamil Kierzkowski

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5