Na weekend w Bieszczady? Samolotem!

2022-06-22 04:00:00(ost. akt: 2022-06-22 04:57:24)

Autor zdjęcia: www.warmia.mazury.pl

Mieszkańcy Warmii i Mazur uzyskali unikalną możliwość szybkiej podróży na Podkarpacie. 17 czerwca odbył się lot inauguracyjny z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Rzeszowa, w którym wziął udział marszałek Gustaw Marek Brzezin. Nowe połączenie zbliża odległe regiony kraju.

Połączenie lotnicze łączące oddalone od siebie o ponad 500 km regiony Polski - Warmię i Mazury oraz Podkarpacie - przynosi nowe możliwości szybkiego oraz komfortowego podróżowania po kraju i odkrywania jego najpiękniejszych zakątków — podkreśla marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Jestem przekonany, że zarówno mieszkańcy północno-wschodniej Polski pragnący spędzić urlop w urokliwym Rzeszowie czy w kameralnych Bieszczadach, jak również turyści z Podkarpacia planujący błogi wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior, docenią główną zaletę nowego połączenia linii lotniczych LOT, czyli bardzo wyraźnie zaoszczędzony czas podróży, bo leci się tylko godzinę.

W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka na pierwszy samolot z Warmii i Mazur czekał tradycyjny salut wodny. Pasażerów przywitał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Droga z Bieszczadów na Mazury od dziś znacznie się skróciła. Cieszę się, że możemy latać również do północno-wschodniej części kraju. To nowość w ofercie naszego lotniska, które z wychodzi na prostą po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Polacy chętnie odpoczywają w Bieszczadach i na Mazurach. Teraz podróż w te miejsca będzie znacznie krótsza — zaznacza marszałek Ortyl. — Można też potraktować lot jako przesiadkę, ponieważ destynacje, które proponuje Jasionka na rozpoczynające się właśnie wakacje, są niezwykle atrakcyjne. Pozwala to zaplanować urlop zarówno w kraju, jak i w słonecznym Zadarze czy w pięknej Wenecji.

Pasażerowie mogą skorzystać z bezpośrednich lotów z Mazur do Rzeszowa i z powrotem przez trzy miesiące (do 5 września 2022 roku) - dwa razy w tygodniu, w piątki i poniedziałki. Bilety w cenie od 90 zł/os.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5