Zimna woda im niestraszna. Piskie morsy ją kochają

2021-10-25 07:00:00 (ost. akt: 2021-10-25 10:18:43)
Sezon na morsowanie rozpoczęty!

Sezon na morsowanie rozpoczęty!

Autor zdjęcia: Sylwia Krześniewska

Zimno w wodzie i powietrzu im niestraszne, im mniej kresek na termometrze tym przyjemność większa! Piskie morsy rozpoczęły sezon. Woda jeszcze za ciepła, ale zabawa była przednia - tak miłośnicy zimnych kąpieli komentowali pierwsze w tym sezonie morsowanie w jeziorze Roś.
Morsową kąpielą w jeziorze Roś Klub Morsów w Piszu w niedzielę, 24 października, zainaugurował kąpielowy sezon 2021/2022. W integracyjnej kąpieli udział wzięło aż 10 klubów morsowych reprezentujących: Ełk, Olecko, Orzysz, Mrągowo, Łomżę, Zambrów, Augustów, Sejny, Grajewo i Gołdap.


fot.Sylwia Krześniewska

Na początek, na Plaży Miejskiej w Piszu, była krótka rozgrzewka. Zaraz po niej wejście śmiałków do wody. W niedzielę jednak dla zaprawionych w zimnych bojach morsów wyzwania nie było, bo sama woda w jeziorze Roś lodowatą nie była. Do tego świeciło słońce, a temperatura powietrza oscylowała w okolicach 15 stopni Celsjusza.


fot. Klub Morsów w Piszu

To jednak dopiero początki. Jesień w pełni, a za kilka tygodni temperatura będzie zapewne o wiele niższa. Dopiero wtedy morsowanie rozpocznie się na całego.

Po inauguracyjnej kąpieli i wyjściu z wody zarówno morsy, jak i ich rodziny i przyjaciele wzięli udział w integracyjnym pikniku. Piskim amatorom lodowatych kąpieli życzymy udanego sezonu!


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5