Sześciu kierowców ukaranych w weekend za "promile"

2021-04-12 16:37:23 (ost. akt: 2021-04-12 16:40:36)
Kontrola trzeźwości

Kontrola trzeźwości

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W trakcie weekendu na drogach powiatu piskiego policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Najwięcej, bo ponad 2 promile alkoholu w organizmie, miał 65–letni mieszkaniec Pisza.
Niechlubny rekordzista kierował pojazdem marki VW, który został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Było to w sobotę po godz. 19.00 na ulicach Pisza. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący pojazdem marki Renault 50-latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę przed północą w Rucianem–Nidzie. Blisko 1,5 promila miał 40-letni kierowca jadący samochodem marki Mazda. Tego kierującego funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu przed południem w Piszu.

Policjanci zatrzymali też dwóch kierujących, których stan trzeźwości wynosił w granicach od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem. Był to kierowca koparko–ładowarki oraz kierowca ciągnika rolniczego.

W niedzielę (11 kwietnia) przed godz. 16.00 w Piszu patrol zatrzymał do kontroli drogowej motorower. Jechał nim 14-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem. Funkcjonariusze ustalili, że motorower udostępnił mu ojciec, za co został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

KPP w PIszu


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5