Strażacy ćwiczyli na lodzie

2018-01-25 15:35:00(ost. akt: 2018-01-25 15:40:39)
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno-lodowego na jeziorze Orzysz. Szkolenie zorganizowała KP PSP w Piszu.
Doskonalenie technik ratowniczych na akwenach wodnych w okresie zimowym było głównym celem ćwiczeń, które odbyły się w ubiegły piątek (19 stycznia) na zamarzniętym jeziorze Orzysz. Szkolenie z udziałem strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Piszu, druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu, funkcjonariuszy Wojskowej Straży Pożarnej w Orzyszu oraz członków stowarzyszenia „Podwodnik” zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu.

Obrazek w tresci

Fot. OSP Orzysz, Kacper Świątkowski

Ćwiczenia rozpoczęły się od omówienia zasad prawidłowego zabezpieczenia ratowników, przypomnienia parametrów taktyczno-technicznych sprzętu ratowniczego oraz omówienia technik ratowniczych i możliwości ich stosowania w sytuacjach, gdy zagrożone będzie ludzkie życie. Po praktycznym doskonaleniu technik ratowniczych polegającym na wydobyciu poszkodowanych, pod którymi załamał się lód, strażak z uprawnieniami ratownika medycznego omówił zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom podtopionym i znajdującym się w stanie wychłodzenia organizmu. W trakcie ćwiczeń doskonalono metody użycia sań lodowych, drabin przenośnych oraz linek.

Obrazek w tresci


Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piszu dziękuje wszystkim uczestnikom ćwiczeń oraz apeluje do mieszkańców o zachowanie rozsądku podczas korzystania z uroków mazurskich jezior.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5