Wianki popłynęły z nurtem Pisy

2015-06-24 09:04:35(ost. akt: 2015-06-24 16:11:23)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Za nami najkrótsza noc i najdłuższy dzień w roku. Według starodawnych legend w Wigilię św. Jana panny wiły wianki, a następnie wrzucały je do wody. Ta, której wianek złowił mężczyzna miała znaleźć szczęście i miłość.
Drugim czczonym przez pogan żywiołem był ogień, obecny w pokazie grupy Fire Factory. Niestety, często padający deszcz i niska, jak na początek lata, temperatura wpłynęły na niską frekwencję podczas wczorajszych (23 czerwca) obchodów Nocy Świętojańskiej. Jej główną gwiazdą była grupa Big Day, znany z takich przebojów jak "W dzień gorącego lata" lub "Przestrzeń.

Wokalistką tego zespołu jest pochodząca z Pisza Anna Ciurapińska. Zanim rozbrzmiały mocne rockowe brzmienia na scenie plenerowej PDK nieliczni wysłuchali występu Piskiej Orkiestry Dętej oraz koncertu Chóru Vox Matris. Przed rozstrzygnięciem konkursu na Wianek Świętojański zagrał zespół Johannesburg, a po ogłoszeniu wyników na scenie pojawiła się grupa Novy Projekt.

Przed ognistym pokazem i puszczaniem wianków na Pisie zaprezentowała się dziecięco-młodzieżowa formacja Sukces. W trakcie trwania imprezy można było odwiedzić stoiska z rękodziełem oraz regionalną żywnością lub zawitać do kącika dla najmłodszych.


red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do porażki #1763863 | 77.109.*.* 27 cze 2015 10:08

  no porazka, brak Amfiteatru przez alickiego obiecanego, zmniejszyło tez frekwencje oprócz winnego deszczu stanie na nogach

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. olo #1763119 | 164.126.*.* 26 cze 2015 08:08

   Jedna wielka porażka.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5