Kolizja łodzi żaglowych na Śniardwach

2014-09-19 12:53:44 (ost. akt: 2014-09-19 13:04:27)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP Olsztyn

Policjanci wyjaśniają przyczyny wczorajszej (18 września) kolizji na jeziorze Śniardwy. Około godz. 14.00 oficer dyżurny z mrągowskiej policji otrzymał informację o zderzeniu dwóch łodzi żaglowych w rejonie Zatoki Łuknajno.
Świadek skarżył się, że gdy płynął z Niedźwiedziego Rogu do Okartowa inny sternik nie ustąpił mu pierwszeństwa. W związku z tym, poszkodowany ruszył w pościg za sprawcą i powiadomił o tym fakcie policję. Gdy mikołajscy wodniacy namierzyli uciekinierów za sterami jachtu, który spowodował nieszczęśliwe zdarzenia, stała 28 - latka. Kobieta nie posiadała wymaganych uprawnień. Pokrzywdzony jednak uparcie twierdził, że to nie ona, 45 - letni mężczyzna sterował wcześniej łodzią. Badanie alkomatem wykazało, że 45 - latek miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą. to zatrzymany odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu wodnym i sterowanie łodzią w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 28 - letnią kobietę policjanci ukarali mandatem.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Już dziś w sprzedaży. Polecam, tylko ciekawe informacje:)


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5