Piscy policjanci podsumowali „Bezpieczną drogę do szkoły”

2014-09-16 11:47:36 (ost. akt: 2014-09-16 11:58:26)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

Z początkiem roku szkolnego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przeprowadzone zostały działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W realizację tej akcji włączyła się także piska policja, która w szczególny sposób dbała o bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych. Policjanci w tym okresie skontrolowali ponad 400 pojazdów, w tym 12 autobusów przewożących dzieci. Dwa, ze sprawdzonych autobusów, były niesprawne technicznie. Funkcjonariusze przeprowadzili też ponad 50 spotkań z uczniami odnośnie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.
Jak co roku piscy policjanci włączyli się w wojewódzkie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było zapewnienie bezpieczeństwa uczniom, szczególnie tym najmłodszym. Stąd zwiększona liczba policjantów w okolicach szkół oraz wiele spotkań z uczniami na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

W trakcie tych działań policjanci na drogach powiatu piskiego skontrolowali 415 pojazdów. W 70 z nich ujawnili niestosowanie środków bezpieczeństwa, czyli niekorzystanie z pasów i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami. Wśród sprawdzonych pojazdów było 12 autobusów dowożących dzieci do szkół. W dwóch przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne autobusów ze względu na ich zły stan techniczny. W ciągu trwania akcji w powiecie piskim doszło tylko do jednego wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie osoby. Nie odnotowano zdarzeń na drogach z udziałem dzieci i młodzieży.

W ramach działań policjanci przeprowadzili 52 spotkania z uczniami w szkołach powiatu piskiego. Prelekcje odbywały się głównie w klasach pierwszych szkół podstawowych. Funkcjonariusze przypominali najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze ze zwróceniem uwagi na noszenie elementów odblaskowych.

KPP Pisz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sprzedawcza redakcja #1485950 | 80.50.*.* 16 wrz 2014 13:33

    poprzedni artykół to niczym z Obywatela orzysza

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5