Siedem zwycięstw i dość! Mazur Pisz ogrywa Śniardwy Orzysz

2014-09-15 09:39:02(ost. akt: 2014-09-15 10:52:45)
Radość piłkarzy Mazura Pisz po zwycięstwie ze Śniardwami Orzysz

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Na siedmiu zatrzymał się licznik zwycięstw orzyskich Śniardw. Receptę na przerwanie dobrej passy zielono - niebieskich znalazł Mazur Pisz. Podopieczni Adama Ożarowskiego pokonali u siebie zespół Pawła Konopki 3:2. Po kolejne trzy punkty sięgnęli piłkarze Znicza Biała Piska. Ekipa Ireneusza Piwko ograła na wyjeździe Romintę Gołdap 3:1.
Sobotnie derby powiatu piskiego wywołały spore zainteresowanie wśród kibiców. Trybuny Stadionu Miejskiego w Piszu wypełniły się prawie w całości. Zanim sympatycy obu drużyn ruszyli z dopingiem, Konrad Olszewski rozwiązał worek z bramkami. Pozyskany z Płomienia Ełk pomocnik technicznym strzałem z blisko 30 m. przelobował źle ustawionego Macieja Turolskiego. Zimny prysznic zmobilizował gospodarzy do bardziej ofensywnej gry. Na jej efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż po rzucie rożnym Patryka Kleczkowskiego pokonał Mateusz Sokołowski. Wydawało się, że Mazur pójdzie za ciosem, jednak inne zdanie miał Artur Kropiewnicki. Popularny "Kropa" precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego w krótki róg wyprowadził gości na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wyrównał wcześniej wspomniany Mateusz Sokołowski. W 66 minucie spotkania Jan Sidorowicz sfaulował w obrębie własnego pola karnego Marcina Mąki. Sędzia bez wahania podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Paweł Wasiulewski. W drugiej połowie Mazur i Śniardwy postawiły na twardą i męską walkę, co przypłaciły stratą swoich zawodników. Najpierw arbiter wyrzucił z boiska Karola Wiśniewskiego, a następnie za plac gry opuścił Sidorowicz. Pomimo obustronnych ataków wynik (3:2 dla Mazura - red.) nie uległ zmianie.

— Obawiałem się tego meczu, lecz poszło nam gładko — mówi o meczu z Romintą Gołdap trener Znicza Ireneusz Piwko. — W pierwszej połowie gospodarze grali bojaźliwie, a my się do tego dostroiliśmy. Druga połowa była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu, w efekcie zdobyliśmy trzy bramki — dodaje szkoleniowiec.

Nie wiedzie się grającemu w A - klasie MKS-owi Ruciane - Nida. Tym razem podopieczni Sebastiana Sęka przegrali 1:3 ze Startem Kruklanki. Nic więc dziwnego, że niebiesko - biali zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Nie najlepsze nastroje sympatyków Śniardw, spowodowane w derbach powiatu piskiego, poprawiły rezerwy. Śniaerdwy Bomir odniosły pierwszy triumf w rozgrywkach B - klasy. Jednobramkowe zwycięstwo z Żaglem Piecki zapewnił, w 84 minucie, Karol Rubin. Wcześniej Adrian Kobryński obronił rzut karny.

Rominta Gołdap — Znicz Biała Piska 1:3 (0:0)

0:1 — Gryko (55')

0:2 — Butkiewicz (60')

1:2 — Sobolewski (70' - karny)

1:3 — Janik (79')

Znicz: Masłowski — Gryko, Lipowski, Lutrzykowski, Denert, M. Świderski (80' Żbikowski), Butkiewicz (70' Łapiński), Falkowski, Janik, D. Świderski (90' Melka), Adamiec (80' Radzikowski)