Stop agresji drogowej na Warmii i Mazurach

2014-08-12 11:11:40(ost. akt: 2014-08-12 11:14:43)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie uruchomił specjalny adres mailowy stopagresjidrogowej@ol.policja.gov.pl. Na adres tej skrzynki mailowej można przesyłać informacje oraz filmy dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego na terenie naszego województwa. Specjalna skrzynka kontaktowa pomoże wyeliminować z naszych dróg tych, którzy swoją brawurą, bezmyślnością oraz łamaniem przepisów mogą doprowadzić do tragedii.
W ostatnim czasie coraz powszechniejsze staje się rejestrowanie przebiegu jazdy przez kierowców. Dostępność i niewygórowana cena różnego typu urządzeń do rejestrowania sprawiają, że cieszą się one coraz większą popularnością wśród użytkowników aut. Często zdarza się, że rejestratory uwieczniają niebezpieczne manewry i zachowania innych uczestników ruchu.

Świadomość konsekwencji takich zachowań jest coraz większa, dlatego wielu kierowców przesyła takie materiały Policji, by ukrócić niebezpieczne zachowania piratów drogowych. Od początku 2014 roku do jednostek Policji naszego regionu trafiło kilkadziesiąt takich nagrań. W związku z tym, by usprawnić przekazywanie takich materiałów uruchomiona została skrzynka mailowa wspólna dla całego województwa.

Nie bądź obojętny, reaguj.

Wszyscy kierowcy którzy posiadają w swoim aucie „rejestrator jazdy” czy inne urządzenie na którym uwiecznili niebezpieczne zachowanie pirata drogowego - mogą przesłać film na adres mailowy specjalnie utworzonej skrzynki. Policjanci drogówki przeanalizują nadesłane informacje oraz będą dążyć do ustalenia sprawcy wykroczenia i wyciągnięcia konsekwencji karnych.

Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji są ścigane z urzędu, dlatego każda informacja będzie sprawdzana. Zgłoszenia można dokonać anonimowo, jednak by zwiększyć prawdopodobieństwo udowodnienia winy piratowi drogowemu warto podać swoje dane oraz dane ewentualnych świadków zdarzenia. Do nagrania należy też dołączyć krótki opis zdarzenia podając datę, godzinę, miejscowość lub odcinek drogi, markę i numer rejestracyjny pojazdu pirata drogowego oraz krótki opis zaistniałej sytuacji.

KWP Olsztyn

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xx #1460673 | 46.186.*.* 13 sie 2014 21:50

  PRL - bis, smutne. Donoszę uprzejmie na.... czyli nadal wychowywać konfidentów, donosicieli, brrr, straszne. Pomysłodawca powinien stracić pracę, a komendant za akceptację niemoralnych propozycji - do dymisji, Państwo policyjne rozwija się w najlepsze.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Michał #1459940 | 78.11.*.* 13 sie 2014 00:13

  Moje pytanie brzmi, czy jeśli zostałbym nagrany podczas popełnienia wykroczenia drogowego, przez kamerkę zainstalowaną w czyimś prywatnym samochodzie, to czy idąc śladem czołowych polskich polityków mam obowiązek złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie popełnienia przestępstwa w związku z nielegalnym nagrywaniem? Pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. policjant #1459421 | 80.50.*.* 12 sie 2014 13:52

  śwuiadek na koszt państwa ale chyba w roli oskarżyciela bo to ty żadasz scigania

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. wwww #1459316 | 178.36.*.* 12 sie 2014 11:25

  Dobra akcja, ale nie polecam podawac swoich danych personalnych do wyslanego filmu, bo bedziecie powolywani na swiadka do sadu w rejonie osoby ktora na graliscie. Dojazd oczywiscie na wlasny koszt.

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5