Zawiszacy świętują swój jubileusz

2014-07-12 12:00:00(ost. akt: 2014-07-12 12:29:03)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Zwiedzanie jednostki, pokazy musztry, pokazy sprzętu, degustacja wojskowej grochówki i chleba z piekarni polowej - to niektóre z wielu atrakcji trwających obchodów XX - lecia 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.
Wczoraj (11 lipca) mieszkańcy Orzysza, okolicznych miejscowości i turyści mieli okazję podziwiać przemarsz Kompanii Honorowej z koszar pod Pomnik "Pamięci Internowanych w 1920 roku". To właśnie tam żołnierze odbyli capstrzyk wieczorny. Nieco później w Ogródku Jordanowskim można było wysłuchać koncertu zespołu "Czasza" lub obejrzeć pokaz działania Drużyny Pożarniczej. Dziś (12 lipca) uroczystości zaplanowano tylko w Giżycku. Jutro ponownie impreza zawita do Orzyszu, gdzie będzie można, m.in. poznać obsługę sprzętu saperskiego czy też posłuchać występu Orkiestry Wojskowej.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Polecam, tylko ciekawe informacje:)

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Opinie #1437575 | 78.11.*.* 12 lip 2014 23:14

    My Polacy - Domagamy się powołania niezależnej komisji do przesłuchania wszystkich osób zamieszanych w polską aferę podsłuchową, ukarania winnych złamania konstytucji RP i wyjaśnienia nam wszystkich okoliczności tej sprawy. Z uwagi na powiązanie premiera polskiego rządu z propozycją złamania konstytucji RP ujawnioną w nagraniach – uważamy,że polski rząd stracił zaufanie społeczne do efektywnego sprawowania władzy. Dlatego domagamy się dymisji Premiera Donalda Tuska i wyłonienia nowego rządu. Niech Bóg błogosławi Polskę i jej naród w tych trudnych dla kraju chwilach https://secure.avaaz.org/pl/petition/Do_ Sejmu_Rzeczypospolitej_Polskiej_o_dymisj e_Premiera_Donalda_Tuska_i_wylonienie_no wego_rzadu/?dOamWhb

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5