Z Zieloną Gęsią nie ma nudy!

2014-07-12 08:00:00(ost. akt: 2014-07-12 07:56:48)

Autor zdjęcia: Archiwum Muzeum im. K.I. Gałczyńskiego w Praniu

Już w niedzielę (13 lipca) w Leśniczówce Pranie rusza letni cykl „Zabaw z Zieloną Gęsią”. To nowa, niezwykle atrakcyjna lecz nie jedyna propozycja przygotowana z myślą o najmłodszych. Możesz być detektywem, biznesmenem albo tropicielem, możesz poczuć się aktorem albo reżyserem! Namów mamę, namów tatę i bawcie się razem! Muzeum K.I.Gałczyńskiego w Praniu zaprasza, tutaj nie ma miejsca na nudę!
— Zaobserwowaliśmy, że Leśniczówkę Pranie coraz częściej odwiedzają całe rodziny, dlatego zrodził się pomysł "Zabaw z Zieloną Gęsią", przygotowaliśmy więc specjalną propozycję dla dzieci na całe lato — mówi Jagienka Kass. — A „Zabawy z Zieloną Gęsią” są tak atrakcyjne, że polecam je nie tylko dzieciom — dodaje.

Warsztaty w formie zajęć teatralnych, plastycznych i literackich opierać się będą oczywiście na twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Przewodnikiem po bajkach, w których aktywnie i twórczo uczestniczyć będą zarówno dzieci, jak i ich rodzice będzie „Zielona Gęś”. W jej rolę wcieli się pani Anna Ptak z Nadleśnictwa Pisz, która na co dzień zajmuje się działalnością edukacyjną i ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

— Nasze pierwsze spotkanie przebiegnie pod znakiem teatru. Dzieci będą mogły wcielić się w rolę reżysera, jak i odkryć uroki aktorstwa, ponieważ postaramy się zaprezentować jedno przedstawienie z cyklu Teatrzyk "Zielona Gęś" w dwóch różnych odsłonach — mówi pani Ania. — Szczegółów oczywiście nie zdradzę, żeby nie psuć zabawy. Dodam jeszcze tylko, że rodzice będą mieli równie ważne zadanie do wykonania. Zasiądą na widowni — dodaje tajemniczo.

„Zabawy z Zieloną Gęsią” odbywać się będą w każdą niedzielę o godz.12.00, przez siedem kolejnych tygodni, począwszy od najbliższej tj. 13 lipca, aż do 24 sierpnia. To oczywiście tylko jedna z wielu propozycji jakie muzealnicy z Leśniczówki Pranie przygotowali na ten sezon dla dzieci.

— Zachęcam do udziału w naszych muzealnych lekcjach, w których zabawy świetnie łączą się z edukacją. Właśnie poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo dzieci zdobywają wiedzę o patronie muzeum, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności językowe. Jednym słowem łączą przyjemne z pożytecznym — uśmiecha się Jagienka Kass. — Przygotowaliśmy także specjalną teczkę pn. "Muzealni detektywi", w której znajduje się zbiór plansz z zadaniami do wykonania. Można ją u nas kupić i wspólnie z dziećmi rozwiązać te zadania, bawiąc się przy tym znakomicie.

Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.pl


Leśne podchody literackie “Śladami Gałczyńskiego”

Wyprawa przygodowa do Puszczy Piskiej, wokół leśniczówki Pranie. Początkowo wyrusza połowa grupy zostawiając zasadzki i zadania do wykonania, a w ślad za nimi idzie zaopatrzona w mapę grupa tropicieli. W połowie trasy następuje zamiana...

Muzealny biznes

Plenerowa gra planszowa oparta na zasadach popularnej gry “Monopol”. Jednak zamiast kupować miasta i budować w nich hotele, inwestuje się w polskie muzea literackie. Podczas rozgrywki natrafia się na “szanse” popisania się wiedzą o literaturze i patronie muzeum, zdobytą wcześniej podczas zwiedzania ekspozycji. Uczestnicy grają drużynowo, przy dwóch dużych planszach na dziedzińcu leśniczówki lub w altanie...

Muzealni detektywi

Uzbrojeni w lupy, latarki i karty zadań uczestnicy zabawy przemierzają sale muzealne rozwiązując zagadki i zadania, tropiąc zakamuflowane przedmioty i zaginione eksponaty...

Więcej o prańskich atrakcjach na stronie www.lesniczowkapranie.art.plMUZEUM W PRANIU POLECA:


Polecam, tylko ciekawe informacje:)

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nad leś niczy #1437713 | 88.199.*.* 13 lip 2014 09:20

    Pani Anna Ptak już od dobrych paru lat nie pracuje w Nadleśnictwie Pisz...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5