Tygrys znów w Orzyszu, czyli piknik dla prawdziwych twardzieli

2014-07-07 04:57:29(ost. akt: 2014-07-08 12:21:45)

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

III Piknik Militarny to już kolejna edycja zapoczątkowanej dwa lata temu imprezy dla prawdziwych twardzieli. Imprezy, która swą nazwą odwołuje się do słynnego w całej Polsce 7 Oddziału Dyscyplinarnego w Orzyszu.
Po 40 dniach służby w Oddziale żołnierze otrzymywali miano „Tygrysa”. Piknik Militarny jest skierowany do tych, którzy chcą sprawdzić się w trudnych warunkach. Tych, którzy nie boją się potu, a czasami również bólu.

I podobnie jak w minionych latach przy organizacji Pikniku nie mogło zabraknąć „Zawiszaków” z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Tym bardziej, że w tym roku „Szlakiem Tygrysa” wpisuje się w obchody XX-lecia powstania 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Podczas zawodów „Zawiszacy” nie tylko sędziowali na punktach kontrolnych. Przygotowali również pokaz sprzętu, a podczas organizacji Pikniku aktywnie wspierali organizatorów.

III Piknik Militarny „Szlakiem Tygrysa” to marszobieg liczący ponad 20 km. To tzw. „mała beczka” po terenie orzyskiego poligonu i jego okolicach, gdyż trasa Pikniku zmienia się co roku, by stanowić wyzwanie dla tych, którzy już wcześniej mieli okazję ją ukończyć.

Na całej trasie znajdowały się punkty kontrolne, na których zawodnicy musieli wykazać się szeregiem umiejętności. Między innymi było to strzelanie z broni pneumatycznej, transport rannego na desce ratowniczej czy pokonywanie przeszkody wodnej po linach.

Jednak III Piknik Militarny to nie tylko zmagania i rywalizacja. Jak mówi jeden z organizatorów „…to także mnóstwo zabawy i atrakcji. Można tu wymienić choćby sprzęt wojskowy, na którym szkolą się żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej”.

Z roku na rok Piknik Militarny cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uczestniczą w nim nie tylko zawodnicy, lecz również kibice, wśród których znajdują się mieszkańcy Orzysza i jego okolic oraz przebywający na Mazurach turyści.

kpt. Dariusz Guzenda


Klasyfikacja zespołów:

Juniorki:
1. VIII LO Białystok;
2. Neptun Mazury;
3. SAS Janów Lubelski.

Seniorki:
1. Drahen;
2. 7 Brygada Obrony Wybrzeża.

Juniorzy:
1. SAS Janów Lubelski I;
2. VIII LO Białystok;
3. ZSO Orzysz.

Seniorzy:
1. 7 Brygada Obrony Wybrzeża I;
2. 7 Brygada Obrony Wybrzeża II;
3. 15 Mazurski Batalion Saperów.

Zwycięzcom gratulujemy!!!:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5