Swoją pasję namalował na płótnie

2014-06-25 16:00:00(ost. akt: 2014-06-25 14:36:33)

Autor zdjęcia: Archiwum Muzeum Ziemi Piskiej

Jeszcze do końca czerwca w Muzeum Ziemi Piskiej można oglądać ekspozycję prac malarskich Jakuba Robowskiego.
27-letni mieszkaniec Jaśkowa przed dwoma laty przeniósł się z Warszawy na Mazury. Zafascynowany obrazem, kolorem, linią, oddał się malarskiej pasji, tworząc setki płócien, inspirowanych m.in. Chagallem, Van Goghem, Picassem, Modiglianim, Rothko. Na potrzeby wernisażu w MZP autor wyselekcjonował około 40 prac, które powstały w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Swój wybór zatytułował - „Spojrzenia 2013 – 2014”. Uroczystość otwarcia wystawy 13 czerwca 2014r. zaszczycił swą obecnością wybitny polski artysta Andrzej Renes, który poświęcił kilka słów różnym kryteriom pojmowania współczesnej sztuki.

Minione dwa tygodnie wykazały znaczne zainteresowanie wystawą. Kilkadziesiąt płócien rozmieszczono w przestrzeni ekspozycji przyrodniczej, dzięki czemu walory Puszczy Piskiej, odtworzone w salach muzealnych, stały się naturalnym tłem dla artystycznych wizji Jakuba Robowskiego. Wystawie towarzyszy darmowy katalog. Można sie także wpisac do księgi pamiątkowej.

Waldemar Brenda
dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ekolog #1426764 | 95.211.*.* 27 cze 2014 17:03

  z gówna lepiej bym ulepił,... janie daj spokój , jaki on z n a n y artysta? dla ciebie bo mu w łapę dałeś... jaki prokurator się podpisał pod umorzeniem? janie nie ośmieszaj się, kazdy taki artykuł mógł wrzucić, musisz odpowiedzieć za tę korupcję, prędze czy później, pa janie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. do niżej #1426590 | 79.187.*.* 27 cze 2014 13:02

  dla ciebie to gówno, a dla mnie dzieło znanego artysty i cenny obiekt w Piszu. Nie szkaluj i nie obrażaj bo prokurator w Radomiu niczego złego nie znalazł pisała o tym GP.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. "!" #1425926 | 192.43.*.* 26 cze 2014 15:02

  Panie Brenda nie rżnij ,,Pan głupa", To Alicki zapłacił renesowi bez przetargu za ten monument Wańkowicza z gipsu, to PAn tylko wniosek złożył by te g ..postawić w parku, ale Alicki za to, ze nie ogłosił przetargu , będzie musiał beknąć, a Pn rozumiem tu dziś z Reneskiem stoi by wybielić Alickiego? Z wolnej ręki znajomemu dał robotę? To jerst korupcja i prokuratura to powinna wiedzieć, bo ja chciałem ten pomnik robić i nie miałem takiej możliwości, bo daje się znajomemu robotę?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. :) #1425506 | 83.31.*.* 25 cze 2014 22:17

  Na temat osiągnięć i poczynań Pana Waldemara B. przypomnę komentarz niejakiego Wacusia, który ukazał się 15 maja b.r. na tymże portalu, a który i w tym przypadku nie stracił na aktualności :).. „(…) [Muzeum Ziemi Piskiej] wyposażone w materiał ludzki; takie ot przytulisko dla mężów. Eksponatów, to jest materialnych nieruchawości, tam niewiele. Od czegóż jednak kreatywność – ekspozycji mnóstwo całe a i spotkań z żywymi eksponatami bajającymi ludzkim acz usypiającym głosem także bez liku. Emanacja kulturą i obcowanie z historią na każdym kroku i prawie co dnia ! A do tego obiekty filialne: kamienna baba o kształcie czopka stojąca na równie kamiennym Rynku i kilkutonowy bohomaz w bereciku chyba, pilnujący leżącego, też kilkutonowego, słupa. I nieważne, który stoi a który leży bo oba wyglądają tak samo. To nad rzeką. Jest jeszcze zabytkowa wieża ciśnień (początek ubiegłego stulecia), gdzie eklektyzm architektoniczny łączy budowlaną myśl pruską z bezguściem modernizmu samorządowego. Obiekt jest udostępniany zwiedzającym tylko w szczególnych okolicznościach i z wyjątkowych okazji (…)”.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. piszak #1425438 | 109.201.*.* 25 cze 2014 20:46

  Jedyna rada, nie głosować na nauczycieli, a będzie ich wystawionych od cholery, nie potrafią rządzić, do szkoły dzieci i uczyć, dziedzictwo kulturowe jest nie pilne, inne sprawy jak bezrobocie, sprowadzenie inwestora do Pisza. Czas na zmiany, przedsiębiorczych nam potrzeba, nie samopasów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5