Koszykarze z Pisza wywalczyli brązowy medal

2014-06-04 07:19:32(ost. akt: 2014-06-04 08:17:15)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Koszykarze Samorządowego Gimnazjum Publicznego w Piszu zdobyli historyczny, pierwszy medal w Finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Chłopców Gimnazjum. Gratulujemy!
Zawody odbyły się w Olsztynie. Przypomnijmy, że w drodze do finału piszanie bez porażki przeszli przez zawody powiatowe, rejonowe i regionalne. Z finału w Olsztynie uczniowie SGP w Piszu przywieźli brąz, a do walki w meczu o złoto zabrakło naprawdę niewiele.

Samorządowe Gimnazjum Publiczne Pisz - Gimnazjum nr 4 Elbląg 36:37 (12:5, 9:7, 9:14,6:11) - M. Trupacz - 4, M. Bessman - 10, B. Żuliński - 8, S. Tomasiewicz - 14.

Piszanie od początku meczu zdobyli kilku punktową przewagę, którą utrzymywali do końca trzeciej kwarty. W ostatniej odsłonie zabrakło nieco sił i przede wszystkim skuteczności, co wykorzystali elblążanie i skutecznie odrobili straty. "Bolą" szczególnie ostatnie cztery niecelne rzuty osobiste pod rząd w końcówce, które ustawiłyby mecz. W ostatniej akcji, przy jednopunktowym prowadzeniu SGP, piłkę posiadali koszykarze z Elbląga. Rzut w ostatniej sekundzie z bardzo trudnej pozycji, dźwięk syreny
końcowej, podczas której piłka podskakuje na obręczy i niestety wpada do środka. Piszanom pozostaje więc podziękować przeciwnikom za sportową walkę i szybko zregenerować siły przed meczem o brązowy medal.

Gimnazjum nr 2 Działdowo - Samorządowe Gimnazjum Publiczne Pisz 40:52 (17:4, 10:18, 6:19, 7:11) - A. Małecki - 2, M. Trupacz - 4, M. Bessman - 22, B. Żuliński - 8, M. Wiśniewski - 4, S. Tomasiewicz - 12.

Bardzo trudny mecz do rozegrania. Piszanie mieli tylko 30 minut na regenerację sił i przygotowanie do meczu, za to działdowianie odpoczywali przez dwie godziny po zaciętym meczu z Olsztynem, który również minimalnie przegrali w końcówce. Początek meczu był do przewidzenia. Podłamani piszanie szybko ulegli pod naporem zawodników z Działdowa i pierwszą kwartę przegrali 13 punktami.

Trener Paweł Szary cały czas motywował swoich zawodników i robił częste zmiany, by dać jeszcze odpocząć "liderom" i by chłopcy mogli złapać swój rytm gry. Zabiegi te przyniosły spodziewane skutki i piszanie wygrali drugą kwartę 8 punktami i w ten sposób "wrócili do gry".

Druga połowa, to już popis gry w wykonaniu uczniów SGP i pewna wygrana w meczu o brąz 12 punktami. Gdy okazało się, że w meczu finałowym Elbląg pokonał Olsztyn aż 22 punktami, to radość z brązowego medalu mieszała się z niedosytem, że do złota zabrakło "jednej sekundy".

Skład "brązowej drużyny" Samorządowego Gimnazjum Publicznego w Piszu:

Mateusz Bessman, Adam Małecki, Kamil Trąbka, Bartłomiej Żuliński, Mateusz Trupacz, Bruno Kass, Mateusz Butrymowicz, Adam Wilimczyk, Ernest Krzywonos, Mateusz Wiśniewski, Szymon Tomasiewicz Trener Paweł Szary.

Wyniki pozostałych meczów:

Gimnazjum nr 2 Działdowo - Gimnazjum nr 23 Olsztyn 39:42 (5:8, 14:11, 13:12, 7:11)

Gimnazjum nr 23 Olsztyn - Gimnazjum nr 4 Elbląg 17:39 (4:10, 6:4, 4:12, 3:13)

Informację nadesłał Paweł Szary - dziękujemy.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna