"Zawiszacy" na poligonie

2014-05-24 08:00:00(ost. akt: 2014-05-23 10:58:58)

Autor zdjęcia: kpt. Dariusz Guzenda

Na poligonie w Orzyszu trwa szkolenie pododdziałów 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Żołnierze 1 batalionu zmechanizowanego intensywnie przygotowują się do ćwiczenia z wojskami pk. Puma 14.
Rozpoczęte w połowie maja szkolenie poligonowe pododdziałów 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej powoli wchodzi w „decydującą fazę”. „Zawiszacy” intensywnie doskonalą się na obiektach poligonowych przygotowując się do udziału w ćwiczeniu z wojskami pk. „Puma-14”. Wtedy to umiejętności żołnierzy, zorganizowanej na bazie 1 batalionu zmechanizowanego, I Taktycznej Grupy Bojowej zostaną poddane sprawdzeniu.

A doskonalą się w całym spektrum rzemiosła wojskowego, nie zapominając o szkoleniu wodnym podczas pokonywania przeszkody wodnej na ośrodku Ruda. Ważnym elementem szkolenia jest również ewakuacja „uszkodzonych” podczas przeprawy bojowych wozów piechoty. Szkolenie pododdziałów zmechanizowanych zabezpieczają saperzy z brygadowego 15 Mazurskiego Batalionu Saperów.

Szczególnym jednak zainteresowaniem żołnierzy 1 i 2 batalionu zmechanizowanego cieszy się wspólne szkolenie z pilotami 1 Bazy Lotnictwa Taktycznego z ewakuacji medycznej z pola walki – MEDEVAC (Medical Evacuation). Żołnierze „dają z siebie wszystko”. Mają świadomość tego, że „Puma-14” rusza już w poniedziałek, 26 maja.

kpt. Dariusz Guzenda

Już dziś w sprzedaży, najświeższe wydanie Gazety Piskiej. Jak co tydzień, tylko ciekawe informacje :)


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5