Sprawcy kradzieży napowietrznej linii telefonicznej zatrzymani

2014-01-19 16:00:00 (ost. akt: 2014-01-20 02:10:19)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch 18-latków, mieszkańców Rucianego–Nidy, którzy ukradli napowietrzną linię telefoniczną. Jednego z mężczyzn zatrzymał komendant komisariatu niedługo po zdarzeniu.
W piątek (17 stycznia) do komisariatu policji w Rucianem-Nidzie przyszedł mężczyzna, który poinformował, że kilka minut wcześniej widział, jak dwóch młodych mężczyzn przy drodze Ruciane-Nida - Lisiczyn kradnie napowietrzną linię telefoniczną.

Na miejsce pojechał komendant komisariatu, który zauważył idącego torowiskiem młodego mężczyznę. Mężczyzna na widok policjanta odrzucił na bok trzymany w ręku zwój przewodów. 18-letni Michał K. tłumaczył, że znalazł go w krzakach, kiedy spacerował.

Nastolatek został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży przewodu. Powiedział również, że pomagał mu kolega. Drugiego sprawcę policjanci zatrzymali jeszcze tego samego dnia. Okazał się nim 18-letni Adrian P., mieszkaniec Rucianego-Nidy.

Sprawcy ukradli około 250 metrów przewodu telefonicznego o wartości 912 zł. Grozi im do 8 lat więzienia.

komunikat KWP Olsztyn

Tylko ciekawe informacje::


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5