Śniardwy wyeliminowały z rozgrywek Znicz

2013-09-27 20:01:59 (ost. akt: 2013-09-28 06:15:52)

Autor zdjęcia: Archiwum KS Śniardwy

Ogromną sensację sprawili „zielono-niebiescy” w meczu 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Aleksandra Lipowskiego wyeliminowali z rozgrywek III-ligowy Znicz Biała Piska. Przez 120 minut żadna z drużyn nie trafiła do bramki, w karnych orzyszanie wygrali 7:6.
Mało kto przed spotkaniem z wyżej notowanym Zniczem Biała Piska, naszpikowanym zawodnikami ze znanymi w regionie nazwiskami, dawał „zielono-niebieskim” szanse na awans. Tym bardziej, że do Orzysza zawitał on w niemal optymalnym składzie. Okazało się jednak, że w piłce nie zawsze na papierze słabszy z góry jest skazany na porażkę, a ambicją i wolą walki można zniwelować nawet największe piłkarskie różnice.

Tego właśnie dokonali podopieczni Aleksandra Lipowskiego, którzy od pierwszych minut spotkania byli równorzędnym rywalem dla III-ligowca, i co ciekawsze to orzyszanie byli bliżej rozstrzygnięcia pojedynku w regulaminowym czasie gry. Ekipę z Białej Piskiej dwukrotnie przed utratą bramki uratowała poprzeczka, raz wybawieniem okazał się być słupek.

O bezradności piłkarzy Znicza może świadczyć fakt, że w przeciągu 120 minut tylko raz poważnie zdołali zagrozić bramce Patryka Kleczkowskiego. W pierwszej części spotkania blisko szczęścia był Konrad Radzikowski, jednak piłkę po próbie przelobowania, na rzut różny instynktownie wybił Patryk Kleczkowski.

Choć w trakcie meczu poprzeczka była zmorą piłkarzy Śniardw, tak w serii rzutów karnych okazała się być ich zbawieniem. W siódmej serii „jedenastek” w „sztangę” trafił Sebastian Zaczkowski, czym odebrał swojej drużynie szanse na awans, zapewniając jednocześnie wygraną „zielono-niebieskim”.

Eliminując z dalszej gry Znicz Biała Piska, Śniardwy sprawiły największą niespodziankę w meczach 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski. W kolejnej rundzie orzyszanie również nie mogą liczyć na łatwego rywala. Jako zespołowi nierozstawionemu, w 1/16 przyjdzie się zmierzyć z drużyną z IV lub III ligi.

Śniardwy Orzysz – Znicz Biała Piska 0:0 (pd. k. 7:6)

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Radosław Laszkowski, Aleksander Lipowski, Robert Maniurski, Łukasz Ciecierski (89’ Filip Tomaszewski) – Adam Marcinkiewicz, Paweł Kolator (76’ Krzysztof Czaplicki), Artur Kropiewnicki, Łukasz Ormanowski (119’ Adam Sztachański), Piotr Talaga – Paweł Dymiński oraz Nikodem Kutnik, Daniel Bobek