Śniardwy powróciły na zwycięskie tory

2013-09-10 13:32:38 (ost. akt: 2013-09-10 13:48:31)
Piłkarze Śniardw dziękuję kibicom za doping i liczne przybycie

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Po dwóch meczach bez wygranej Śniardwy wróciły na zwycięskie tory. W meczu 7. kolejki V Ligi „zielono-niebiescy” pokonali przed własną publicznością Błękitnych Pasym, choć do przerwy przegrywali 0:1
W spotkaniu z Błękitnymi „zielono-niebiescy” realizowały scenariusz do jakiego zdołali już przyzwyczaić we wcześniejszych meczach. Tradycyjnie pierwsi stracili bramkę, a później gonili wynik.

Goście na prowadzenie wyszli w 20 minucie gry, kiedy to Arkadiusz Foruś skutecznie zakończył kontrę swojego zespołu. Orzyszanie choć częściej utrzymywali się przy piłce, czynili to głównie w środkowej strefie boiska, mając sporo kłopotów z przedostaniem się pod bramkę pasymian.

Zmieniło się to dopiero po przerwie, a spory w tym udział miał wprowadzony na plac gry Adam Sztachański. Doświadczony pomocnik szybko wziął na siebie ciężar gry i na efekty nie trzeba było długo czekać.

W 52 minucie „zielono-niebiescy” wywalczyli sobie rzut wolny w odległości około 25 metrów od bramki Błękitnych. Piłkę ustawił sobie Artur Kropiewnicki i potężnym strzałem posłał ją w okienko bramki.

Remis utrzymywał się do 75 minuty. Wtedy po raz pierwszy popis swoich umiejętności strzeleckich dał Adam Sztachański, zapewniając „zielono-niebieskim” jednobramkowe prowadzenie.

Minęły niespełna dwie minuty i kibice ponownie mogli unieść ręce w geście radości po bramce „Tulana”, który wykorzystał precyzyjne dogranie Pawła Dymińskiego. W 82 minucie meczu do siatki rywali trafił także asystujący przy wcześniejszej bramce „Dymek”, ustalając wynik spotkania na 4:1, zarazem zdobywając swoją 10 bramkę w sezonie.

Śniardwy Orzysz – Błękitni Pasym 4:1 (0:1)
0:1 (21’) Arkadiusz Foruś, 1:1 (53’) Artur Kropiewnicki, 2:1 (75’) Adam Sztachański, 3:1 (77’) Adam Sztachański, 4:1 (82’) Paweł Dymiński

Śniardwy: Patryk Kleczkowski – Radosław Laszkowski (77’ Bartosz Tomaszewski), Aleksander Lipowski, Daniel Wojtkowski, Robert Maniurski (46’ Łukasz Ciecierski) – Adam Marcinkiewicz, Paweł Kolator, Krzysztof Czaplicki (46’ Adam Sztachański), Artur Kropiewnicki, Piotr Talaga (82’ Tomasz Jarosz) – Paweł Dymiński oraz Daniel Bobek, Łukasz Ormanowski.

Żródło: KS Śniardwy