Zapadł wyrok w sprawie kibiców Mazura Pisz

2013-08-09 13:26:25(ost. akt: 2013-08-09 13:46:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archowum GO

5-letni zakaz wstępu na mecze, pozbawienie wolności od 8 miesięcy do roku i 4 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata, nawiązka dla pokrzywdzonych i pokrycie kosztów sądowych - taki wyrok dostało 9 kibiców "Mazura Pisz". Mężczyźni rzucali w policjantów kamieniami, butelkami i wyzywali ich.
Przed rozpoczęciem rundy jesiennej 2013/2014 rozgrywek piłki nożnej przypominamy o zdarzeniu do którego doszło w czerwcu na stadionie miejskim w Piszu. Tego popołudnia kibice „Mazura Pisz” zamierzali wyjechać na mecz do Ełku.

Wyjazd miał się odbyć w asyście policyjnych radiowozów. Tymczasem jeszcze przed wyjazdem doszło do zamieszek pomiędzy kibicami, a policjantami.

Pseudokibice zaatakowali policjantów rzucając w ich stronę kamieniami, butelkami oraz wyzywając ich słowami wulgarnymi. Zatrzymano 9 agresywnych kibiców w wieku od 19 do 33 lat.

Postawiono im zarzuty: czynnego udziału w zbiegowisku, znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Zapadły już wyroki w tych sprawach.

Wszyscy pseudokibice, którzy stanęli przed sądem, w zależności od zarzucanych im czynów, mają orzeczoną karę pozbawienia wolności od 8 miesięcy do 1 roku i 4 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata.

Każdy z nich ma orzeczony środek karny w postaci 5-letniego zakazu wstępu na imprezy masowe - mecze piłki nożnej rozgrywane przez wszystkie kluby piłkarskie i kadrę narodową na terenie kraju.

Dodatkowo, decyzją sądu, wyroki zostały podane do publicznej wiadomości. Pseudokibice mają też orzeczone nawiązki na rzecz pokrzywdzonych w wysokości nawet do 900 złotych i obciążeni zostali kosztami sądowymi w kwocie sięgającej nawet 500 złotych.

KPP Pisz


Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mimo podziałami #1481305 | 77.252.*.* 9 wrz 2014 22:52

  Trzymajcie się Panowie! pozdrowiam z Ełku

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. piszak #1174599 | 68.81.*.* 18 sie 2013 16:30

  Biedni kibice Mazura! Skoro dajecie się tak łatwo ponieść emocjom (czyt. sprowokować przez policję) to powinniście rozpocząć jakąś terapię! Na początek proponuję film "Skrzydlate Świnie" i wyciągnięcie wniosków z filmu - jeśli to nie będzie dla Waszych małych główek za trudne. A swoją drogą - czyli tylko mi się wydaje że tytuł filmu dziwnie do sytuacji pasuje?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. beznick #1171076 | 195.182.*.* 14 sie 2013 09:45

   Piotrze, zawsze mnie zastanawiało skąd taki brak poszanowania dla policji wśród plebsu i patologi. Kurczę ja chyba żyję w innym świecie gdzie policja nie zaczepia mnie w środku nocy i nie spisuje danych z dowodu, nie widzę żadnych prowokacji na meczach a jak złodzieje ukradli mi kołpaki to nie miałem problemu aby zgłosić to na policję. Gdyby tacy jak ty nie robili zadym i nie niszczyli wszystkiego w pobliżu w trakcie i po meczu to policja nie byłaby potrzebna. Niestety kierujecie się nie zrozumiałą logiką i żyjecie w świecie gdzie poszanowanie wspólnej wartości jest dla was pojęciem obcym, wystarczy popatrzeć na klatki schodowe, gdzie mieszkają najwierniejsi kibice mazura. Ty i tobie podobne osoby, zakładacie, że policja to wasz wróg i tylko czeka aby was spisać, sprowokować i spałować. Trochę mi was szkoda bo do końca swoich dni będziecie żyli w tej smutnej mentalności w oczekiwaniu na nieistniejące prowokacje. To co napisałeś napawa mnie przerażeniem a pisząc o dawnych klimatach budzi lęk, że kiedyś przechodząc obok stadionu dostanę w głowę kamieniem bo tylko chcieliście porzucać sobie kamieniami w policję. Tak wiem, wiem napiszesz, że to byłaby moja wina bo mogłem tamtędy nie przechodzić.... taka logika kiboli, chamów, prostaków i zadymiarzy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (10)

   1. Raku #1171026 | 213.172.*.* 14 sie 2013 09:05

    Módl się, módl, może ktoś cię wysłucha. Nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi, to nie podejmuj dyskusji w temacie.

    odpowiedz na ten komentarz

   2. Piotrek #1170758 | 37.130.*.* 13 sie 2013 21:46

    Wszyscy, co wtedy nie byli na stadionie, guzik wiecie. Psy chciały się pokazać i dopięły swego. Od początku atmosfera była napięta. Kudłaci kozaczyli, zgrywali bohaterów. Przykład: jeden czworonóg spisał moje dane, podchodzę do następnego który wziął do łap mój dowód. Oczywiście prymityw nie potrafił normalnie oddać, tylko celowo upuścił na ziemię i zaszczekał do mnie: "Podnieś sobie". Odpowiedziałem psinie, że nie przeszliśmy na ty, co wywołało u niego zaskoczenie i już wtedy niewiele brakowało, żeby do czegoś doszło. Jakie nawiązki dla pokrzywdzonych? Jak pokrzywdzonych? Dostał kamieniem i wielki pokrzywdzony ... Kiedyś to były klimaty. Zadymy z psiarnią aż się kurzyło, jak kogoś złapali to najwyżej dostał kilka pał po plecach i wolny. A teraz, kilka kamieni poleciało i już mamy pokrzywdzonych bohaterów, a chłopaki karani jak jacyś bandyci Śmieszne... Szkoda tylko chłopaków, bo stali się ofiarami psiej prowokacji i wyładowania emocji.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (18)
    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5