Wypadek na trasie Orzysz-Pisz. 18-latek w ciężkim stanie w szpitalu

2013-06-23 08:00:43 (ost. akt: 2013-06-24 09:17:21)
Do wypadku doszło na trasie Orzysz-Pisz w okolicach miejscowości Kociołek Szlachecki

Do wypadku doszło na trasie Orzysz-Pisz w okolicach miejscowości Kociołek Szlachecki

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Na drodze krajowej nr 63 w okolicach miejscowości Kociołek Szlachecki pijany 18-latek wtargnął pod nadjeżdżający samochód. Nieprzytomny, z rozległymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Lekarze oceniają jego stan jako ciężki. Do wypadku doszło w sobotę (22 czerwca).
Około godz. 22 dwaj mężczyźni, po spotkaniu zakrapianym alkoholem, postanowili kupić więcej alkoholu. Szli drogą w kierunku miejscowości Szczechy Wielkie i zatrzymywali przejeżdżające pojazdy.

Jeden z nich, 18-letni Daniel N., mieszkaniec Kolna, wychodził na środek jezdni. Jego kolega zeznał, że upominał go, aby zszedł na pobocze, ale Daniel N. upierał się, że im dalej na środek wyjdzie, tym szybciej ktoś się zatrzyma.

Jak poinformowali świadkowie wypadku, idący środkiem drogi mężczyzna próbował zatrzymać jadący od strony Pisza samochód i wtedy wtargnął pod nadjeżdżający z przeciwnej strony Fiat Seicento.
— Daniel N. ma uszkodzony kręgosłup, wielomiejscowe złamania żuchwy i szczęki oraz krwiak podczaszkowy. Lekarze oceniają jego stan jako ciężki — informuje Artur Kurpiewski, st.aspirant KPP w Piszu.

Jak nas poinformował Artur Kurpiewski z KPP w Piszu, na chwilę przed zdarzeniem jadący drogą kierowcy zgłaszali policjantom, że w okolicy Kociołka Szlacheckiego idzie drogą dwóch pijanych mężczyzn, którzy zatrzymują nadjeżdżające pojazdy, stwarzając zagrożenie na jezdni. Policyjny patrol właśnie jechał w ich kierunku. Niestety, nie zdążył przed wypadkiem.

Fiatem Seicento kierował 37-letni mieszkaniec okolic Ełku. Kierowca był trzeźwy. Odcinek drogi, gdzie doszło do wypadku, przez dwie godziny był zablokowany. Potem przez około godzinę odbywał się tam ruch wahadłowy.

e.ż.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5