IX Ogólnopolski Konkurs "O Złote Pióro Watermana" rozstrzygnięty

2013-06-17 11:50:56 (ost. akt: 2013-06-17 22:58:28)
Po prezentacjach finaliści wspólnie z przyjaciólmi i sympatykami konkursu wyrecytowali "Kronikę Olsztyńską" K.I.Gałczyńskiego

Po prezentacjach finaliści wspólnie z przyjaciólmi i sympatykami konkursu wyrecytowali "Kronikę Olsztyńską" K.I.Gałczyńskiego

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Piętnastu finalistów IX edycji ogólnopolskiego konkursu wystąpiło na scenie leśniczówki Pranie. Recytowali poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, rywalizując o nagrodę główną - Złote Pióro Watermana. Tegorocznym zwycięzcą został Kamil Suszczyk.
Po wysłuchaniu wszystkich konkursowych interpretacji, jury w składzie Elżbieta Kępińska, Krzysztof Napiórkowski i Wojciech Kass udało się na naradę, a finaliści razem z przyjaciółmi i sympatykami konkursu wyrecytowali Kronikę Olsztyńską. Nie była to jedyna niespodzianka jaka zaskoczyła prańską publiczność.

Werdykt w sprawie przyznania Nagrody Kapituły im. Prof. Bączyńskiego "Zielona Gęś" jury wygłosiło... czterowierszem. Oto ostatnia zwrotka okazjonalnego wiersza:

(...) Gęś zielona w chustce z szmatki
(To jest treść naszej elekcji)
Dla Moniki za "Notatki
Z nieudanych rekolekcji"

Nagrody IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "O Złote Pióro Watermana" otrzymali:

Złote Pióro Watermana - Kamil Suszczyk (Inge Bartsch)
Statuetkę Zielonej Gęsi - Monika Głowienko (Notatki z nieudanych rekolekcji paryskich)
Nagrodę starosty piskiego - Igor Kumela (O kotku knotku)
Nagrodę Prezydenta Pruszkowa - Michał Różycki (Eviva la poesie)

Pozostali finaliści - Maria Eichhorn, Kacper Błażejewski, Elżbieta Hajnrych, Piotr Góraj, Szymon Korzeniowski, Wiktoria Feliks, Zuzanna Bednarska, Kamil Zieliński, Zuzanna Górska, Oskar Maciejewski - otrzymali Srebrne Pióra Watermana oraz nagrody książkowe.

Dodatkową atrakcją niedzielnego (16 czerwca) finału był recital Krzysztofa Napiórkowskiego – autora tekstów i kompozytora, laureata kilkunastu nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej i piosenki poetyckiej.

Przeżyjmy to jeszcze raz... Zapraszam do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czytelnik #1117441 | 5.172.*.* 18 cze 2013 16:08

    Czy ktoś z Gazety Olsztynskiej mógłby nauczyć panią redaktor robienia zdjęć? Tego co zaprezentowane tutaj nie idzie oglądać.Jest to strona z informacjami a zdjecia tez są rodzajem informacji i dlatego również powinny być rzetelnie zrobione.Na miejscyu uczestników i organizatorów zwróciłbym na to uwagę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5