Turniej "O Srebrne Monety K.I.Gałczyńskiego" rozstrzygnięty!

2013-04-19 10:34:11 (ost. akt: 2013-04-19 12:17:05)
Nagrodę publiczności zdobył Marcin Skrzypczak (z lewej) ze Starogardu Gdańskiego

Nagrodę publiczności zdobył Marcin Skrzypczak (z lewej) ze Starogardu Gdańskiego

Autor zdjęcia: Marta Zysk

Pierwszy dzień Festiwalu "Pisz i Śpiewaj Poezję" już za nami. Tegoroczne święto poezji i muzyki, zgodnie z tradycją, rozpoczął turniej jednego wiersza. W tym roku uczestnicy konkursu rywalizowali aż o trzy srebrne monety K.I.Gałczyńskiego.
W czwartkowy (18 kwietnia) wieczór kawiarenka Piskiego Domu Kultury, jak na jubileusz przystało, ubrana w nastrojową scenografię pięknie wkomponowała się w klimat poezji.
— Turniej czas zacząć" — poeta, Wojciech Kass otworzył tegoroczny konkurs.

Trzydziestu twórców z całej Polski zaprezentowało publiczności swoje wiersze. Oceniało je jury w składzie: Beata Patrycja Klary, Barbara Gruszka-Zych, Krzysztof Kuczkowski i Wojciech Kass.

Tegoroczny konkurs wyłonił aż 7 laureatów: przyznano 3 wyróżnienia, 3 srebrne monety K.I.Gałczyńskiego oraz nagrodę publiczności. W gronie laureatów znalazły się aż dwie nasze reprezentantki - Oliwia Sobolewska z Pisza oraz Krystyna Bandera z Wiartla.

Nagrody wręczali zwycięzcom: burmistrz Pisza Jan Alicki oraz Krzysztof Kuczkowski - poeta, przewodniczący jury konkursu .

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Czwartkową kolację poetycką uświetnił nastrojowy recital Joanny Kondrat.


SREBRNE MONETY K.I.GAŁCZYŃSKIEGO
Elżbieta Eliza Lipska z Ostrołęki za wiersz "Ballady"
Patryk Dziczek z Ornety za wiersz "Szept mnie uratuje"
Oliwia Sobolewska z Pisza za wiersz "Express"

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE
Krystyna Bandera z Wiartla za wiersz "Śmiertelnie niebezpieczne związki"
Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz z Głuchołaz za wiersz z serii "Wycinanki ludowe"
Krystyna Mazur ze Szczecinka za wiersz "Niedokończony obraz"

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
Marcin Skrzypczak ze Starogardu Gdańskiego za wiersz "Podboje"

LAUREACI TURNIEJU "O SREBRNE MONETY K.I.GAŁCZYŃSKIEGO:

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!


Elżbieta Żywczyk
e.zywczyk@gazetaolsztynska.plKomentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tygodnik Piski nasz kochany #1065984 | 31.0.*.* 25 kwi 2013 14:39

  pani zywczyk gra teraz do jednej bramki z truszkoskim???!!!!!! ale jaja

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. oddalenie #1062286 | 83.19.*.* 21 kwi 2013 19:40

  Nie śmiej się dziadku z "janka przypadku"

  odpowiedz na ten komentarz

 3. zbliżenie #1060531 | 95.40.*.* 19 kwi 2013 17:57

  he he jak powiększyłem zdjecie ...no nie wiem, czy mi sie zdaje, nie chciałbym być złośliwy ...,,cipka,, alickiem wyrosła na brodzie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Fanatycy ”obiecanek-cacanek A”lickiego #1060325 | 77.115.*.* 19 kwi 2013 15:01

  Spotkania na naszym terenie warszawki, vipów to darmowe eldorado. Dla nich zrobił Ąlicki te eldorado. Dla piszan Ąlicki nic nie robi. Te konkursy recytatorskie za poprzedniego burmistrza odbywały się za darmo w pdku. D takiego celu między innymi miał być też Amfiteatr zbudowany przez poprzedniego burmistrza. Alicki zrezygnował z budowy Amfiteatru choć wydał 100 tysięcy na projekt. Zapłacił nie wiemy komu za to. Ąlicki, by zdobyć władzę, nas wszystkich oszukując obiecywał: budowę nowego amfiteatru, Robi sobie tylko zdjęcia z ludźmi nie z Pisza, wydaje na nich kasę, na kwiaty puchary itd. którzy u nas się dobrze bawią na nasz wspólny gminny koszt. piszanie nic z tego nie mają. Bibliotekę wyremontowano za duze pieniądze, by spotykała się warszawka, kas, ludzie teleszki-teatry przy stoliku dla vipów, dla władzy piskiej. Uważamy, że oszukał nas, Ąlicki z budową nowego amfiteatru, a przecież obiecywał przed wyborami by obalić poprzedniego burmistrza, uwierzyliśmy mu i głosowaliśmy dlatego na niego. A on tylko pomalował stare ławki tylko domu kultury z uroczyście ze przeciętą wstęgą, z wielkim szumem nazwali to to jako amfiteatr. Papierek Ąlicki już ma na inwestycję, która była zaplanowana przez poprzedniego burmistrza, a której nie zbudował,a sprzeniewierzył kupę kasy za nią. W olsztynie w lato przy placu zamkowym w amfiteatrze odbywają się taki konkursy recytatorskie za darmo, a u nas tylko dla swoich mają, sami się bawią, spotykają się już wczesniej ustalone osoby. Przejeżdża tylko po mieście samochód opłacony przez burmistrza, reklamujący te spotkania poezji. To tak jakby nam, piskiej młodzieży, dzieciom, burmistrz dawał cukierki do polizania przez papierek. Dziękujemy mu już za te wirtualne obiecanki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. ja #1060252 | 31.0.*.* 19 kwi 2013 14:04

  W wakacje nikt na ten festiwal nie przyszedłby - Kass ma robotę w Praniu przy koncertach, burmistrz imprezy przy kiełbasie na wsiach, muzycy koncerty. Poza tym piszan była garstka na palcach jednej reki, wszystko to poeci, znajomi Kassa z innych regionów. Mam wrazenie że ten festiwal nie jest piszakom potrzebny, nie ten poziom. Poza tym wydaje mi sie ze on służy promocji władzy, nabijaniu kieszeni gazetom, zabawie ludzi którzy raz w roku maja okazje sie spotkac. i to nie są piszanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5