Pięknie, wyjątkowo i magicznie, czyli "Wianki znad Pisy"

2024-06-24 08:30:00(ost. akt: 2024-06-24 08:28:39)

Autor zdjęcia: UM Pisz/Małgorzata Pietrzak

Takiej Nocy Świętojańskiej w Piszu jeszcze nie było. Przepiękne widowisko "Wianki znad Pisy" powstało dzięki pomysłowi i w reżyserii Agnieszki Kucisz. W sobotę, 22 czerwca, zwieńczyło ono drugi dzień III Mazurskiego Międzynarodowego Festiwalu Folkowego na "Na styku kultur" i zachwyciło mieszkańców Pisza.
W muzyczno-tanecznym widowisku wystąpiły przedszkolaki, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Piszu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piszu, Patryk Żywczyk, dzieci i młodzież z Happy Studio-MZ, Stowarzyszenie MAZURIA, Oliwia Kucisz, Maja Stachelek, Julia Polkowska, Ada Zajączkowska, Nikola Piasecka.

Piękne wianki dla uczestników widowiska uplotły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Liskach oraz rodzice dzieci występujących w muzyczno-tanecznym przedstawieniu.

Po jego zakończeniu niekończący się korowód piszan z pochodniami poprowadził burmistrz Pisza Dariusz Kiński, jego zastępczyni Elwira Świetlicka i Agnieszka Kucisz. Wszyscy razem przeszli nad Pisę, gdzie wspólnie rzucali wianki do wody. W ulicznym korowodzie specjalnie na tę okoliczność towarzyszył im płynący rzeką pięknie oświetlony nasz piski statek Smętek.

Dzięki wspaniałej współpracy udało nam się stworzyć przepiękne widowisko. Pokazaliśmy, że razem możemy osiągnąć naprawdę wiele, a "Wianki znad Pisy" są tego najlepszym przykładem. Dziękuję — to ważne słowo kieruję do każdej osoby zaangażowanej w tworzenie tego przedsięwzięcia. Gorąco gratuluję i dziękuję wszystkim występującym artystom — podsumowała pomysłodawczyni i reżyserka "Wianków znad Pisy" Agnieszka Kucisz.
Elżbieta Żywczyk


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5