Celina Zielińska najlepsza

2016-06-20 09:51:12(ost. akt: 2016-06-20 10:43:17)

Autor zdjęcia: Bogusława Pachur

17 czerwca uczennice klasy III Szkoły Podstawowej w Pakoszach – Julia Grzybowska, Marysia Łosiewicz i Celinka Zielińska wzięły udział w Konkursie Wiedzy Ogólnej Uczniów Klas Trzecich „OMNIBUS” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Słobitach.
Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Pakoszach, wspierane przez trzymających mocno kciuki rodziców, dzielnie zmagały się z zadaniami z zakresu wiedzy ogólnej (polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej) i języka angielskiego, konkurując z przedstawicielami szkół z Pasłęka, Tolkmicka, Wilcząt, Płoskini, Słobit i Nowicy.

Po dogrywce - Celinka Zielińska zajęła w tym konkursie I miejsce!

Wszystkim dzieciom, które mimo mocno wakacyjnego już nastroju, zmobilizowały się do uczestnictwa w konkursie, organizatorzy zapewnili bardzo miłe przyjęcie, świetny nastrój i wspaniałą zabawę.

Na początek podziwiali kunszt aktorski gimnazjalistów, którzy przygotowali pouczającą sztukę teatralną o kwiecie, który zakwita tylko w obecności dobrych ludzi. Wszystkich uraczono słodkościami i pieczonymi kiełbaskami, a największą niespodzianką dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie rozstawione, z powodu deszczowej pogody, w sali gimnastycznej.

— Nasze uczennice miały okazję zwiedzić budynek szkoły, pohasać na szkolnym placu zabaw, a potem obejrzeć, chociaż z daleka, ruiny pałacu rodu Dohnów, z których słyną Słobity — mówi Bogusława Pachur, wychowawczyni uczennic z Pakosz. — Doceniamy ogromny wysiłek i zaangażowanie uczennic i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły podczas konkursu. Wspaniałym rodzicom wyrażamy wdzięczność za pomoc w przygotowaniu dziewczynek do konkursu, wspierającą „duchowo” obecność oraz organizację wyjazdu. Wielkie brawa dla naszych reprezentantek!


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5