Wycieczka przedszkolaków z okazji Dnia Świętego Mikołaja

2014-12-16 09:17:22 (ost. akt: 2014-12-16 09:37:48)

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

Warto czasami wykorzystać przedstawienie teatralne do poznawania zasad społeczno - moralnych, uczenia się tolerancji. Tak też w czwartek (04.12.), zrobiły panie z całodziennej grupy 5-6 latków z Przedszkola Publicznego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Pieniężnie zabierając przedszkolaki do Teatru Lalek w Olsztynie na spektakl „ Zielony wędrowiec”.
Jest to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, o przyjaźni i potrzebie akceptacji odmienności. Tak trudne zagadnienia dzieci łatwiej zrozumieją, obserwując poczynania innych, widząc skutki nieodpowiednich i właściwych zachowań. Każda z przedstawianych sytuacji niosła ze sobą inną mądrość i doświadczenie, dając dzieciom wskazówki, jak postępować w życiu.

Dzieci z drugiej grupy 5-6 latków w tym samym czasie były w sali zabaw „ Małpi Gaj”.

Mikołajki to dobry czas, aby w ciekawszy sposób spędzać czas, wykazując się aktywnością i sprawnością fizyczną. Różne zjeżdżalnie, tunele, basen z piłeczkami, drabinki, pojazdy i wiele innych atrakcji pozwoliły każdemu dziecku znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Dodatkowo przedszkolaki mogły pójść na malowanie twarzy, a po wyczerpujących harcach posilić się w przytulnej salce. Szkoda, że czas na zabawę tak szybko minął i trzeba było wracać. Ale jeszcze tam wrócimy.

Teresa Dudkiewicz


Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. yo #1609993 | 213.73.*.* 16 gru 2014 12:13

    tlusta jak swinia ta opiekunka

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5