O krasnoludku Samolubku. Przedszkolaki obejrzały pouczającą bajkę

2014-12-16 08:51:22 (ost. akt: 2014-12-16 08:58:18)
Bajka w jasny sposób uczy szacunku i tolerancji, potrzeby niesienia pomocy innym, poszanowania własności i pracy innych

Bajka w jasny sposób uczy szacunku i tolerancji, potrzeby niesienia pomocy innym, poszanowania własności i pracy innych

Autor zdjęcia: Archiwum prze

Nie czyń drugiemu , co tobie nie miłe - mogły się o tym przekonać dzieci z Przedszkola Publicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pieniężnie oglądając w piątek (12.12.) spektakl w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego „ Premiera” o krasnoludku Samolubku.
Krasnoludek był niegrzeczny i źle wychowany, używał niegrzecznych słów, nie pomagał innym, bez pytania zabierał cudze rzeczy, nie chciał z nikim się bawić i nie szanował niczyjej pracy. Tych wszystkich złośliwości doświadczyli znajomi krasnoludka ( Rak, Biedronka, Mrówki, Lis ).

Zwierzęta miały już dość złego postępowania i wybryków Samolubka i dały mu nauczkę , która spowodowała zmianę w jego zachowaniu i postępowaniu – zmienił się w dobrego, pomocnego i przyjaznego krasnoludka.

Bajka w jasny sposób uczy szacunku i tolerancji, potrzeby niesienia pomocy innym, poszanowania własności i pracy innych .

Dzieci żywo reagowały na przedstawiane sytuacje, były włączane w przedstawienie, a piękne stroje i dekoracje zwiększały pozytywne wrażenia i odczucia .


Teresa Dudkiewicz

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na wilczeta.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją :

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5