Ślubowanie uczniów klasy I w Szkole Podstawowej w Pakoszach

2014-11-07 13:46:04 (ost. akt: 2014-11-07 13:47:54)

Autor zdjęcia: Monika Klein Małgorzata Iwaszko

30 października w Szkole Podstawowej w Pakoszach odbyła się akademia z okazji ślubowania uczniów klasy I. Na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, rodzice i dzieci.
Wychowawczyni klasy pierwszej Joanna Kisiel serdecznie przywitała na uroczystości panią dyrektor Urszulę Chrościcką oraz wszystkich zgromadzonych.

Następnie zaprosiła na salę uczniów klasy pierwszej. Dzieci, w przyodzianych na głowach żakowskich czapkach, śmiało wkroczyły na salę i zaprezentowały słowno- muzyczny repertuar. Wierszyki i wesołe piosenki o tematyce szkolnej rozbrzmiewały po sali i tylko gromkie brawa przerywały radosny nastrój małych aktorów. Po występie dzieci uczniowie z Samorządu Szkolnego przygotowali małym adeptom wiele konkursów i niespodzianek, w których pierwszaczki musiały wykazać się odwagą, sprytem i wiedzą.

Punktem kulminacyjnym uroczystości był akt pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Pakoszach, którego dokonała dyrektor szkoły pani Urszula Chrościcka. Po uroczystej przysiędze wręczyła dzieciom dyplomy, słodycze i drobne upominki.

Po zakończeniu akademii uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

Oprac. Bogusława Gawryś

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5