„Droga do niepodległości”. Uroczysta akademia w Lechowie

2014-11-07 13:38:08 (ost. akt: 2014-11-07 13:40:27)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Lechowie uczczono podczas uroczystego apelu w piątek, 7 listopada.
Główną częścią akademii był program poetycko – muzyczny pt. „Droga do niepodległości” przygotowany przez uczniów klasy czwartej i szóstej pod kierunkiem Kazimiery Łęczkowskiej, nauczyciela historii.

Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Podczas całego apelu nie mogło zabraknąć tradycyjnych utworów patriotycznych, takich jak: „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Przybyli ułani”.

Śpiewajmy i pokazujmy te pieśni następnym pokoleniom, gdyż, jak mówi sentencja „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.

Godny strój, przypięcie kotylionu, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5