Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Piotrowcu

2013-11-04 14:31:34 (ost. akt: 2013-11-04 14:52:41)
Ceremonii pasowania na uczniów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężno pan Kazimierz Kiejdo

Ceremonii pasowania na uczniów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężno pan Kazimierz Kiejdo

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

W Szkole Podstawowej w Piotrowcu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na ten szczególny moment pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością. Oznacza on bowiem oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej.
Akademia rozpoczęła się od powitania gości – pani Dyrektor Zofii Podleckiej, Burmistrza Pieniężna pana Kazimierza Kiejdo, rodziców, dziadków przybyłych na uroczystość pasowania, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Piotrowcu.

W dalszej części pierwszoklasiści wraz z grupą przedszkolną zaprezentowali program artystyczny po którym odbyła się część oficjalna. Wszyscy uczniowie w skupieniu ślubowali „ być pilnymi i wzorowymi uczniami", należycie wypełniać obowiązki ucznia, pomagać słabszym i młodszym od siebie. Ceremonii pasowania na uczniów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężno pan Kazimierz Kiejdo.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci pierwszoklasiści, starszaki i przedszkolaki przyjęli życzenia i upominki od pani dyrektor Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy pierwszej oraz grupy przedszkolnej wraz z wychowawczyniami: Mirosławą Biłas i Krystyną Kruba, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na „słodki poczęstunek’’ przygotowany przez rodziców.

Oprac: K. Kruba, M. Biłas

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aura #1240378 | 195.136.*.* 9 lis 2013 11:36

    To gdzie gospodarz uroczystości,jak wszyscy byli zaproszeni?Pierwszaki pasowane przez przedstawiciela władzy samorządowej,to w końcu jaka była rola dyrektora przy tak bardzo ważnej chwili dla uczniów.Co najmniej dziwne , ale i smutne.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5