Ślubowanie klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Pakoszach

2013-10-24 13:57:37 (ost. akt: 2013-10-24 14:04:28)
Dzieci z powagą składały przysięgę i z dumą prezentowały dyplomy

Dzieci z powagą składały przysięgę i z dumą prezentowały dyplomy

Autor zdjęcia: Autor: Bogusława Pachur

22 października 2013 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Pakoszach złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów szkoły.
Z tej okazji odświętnie ubrane dzieci z klasy pierwszej, w żakowskich czapkach na głowach, śmiało wkroczyły na scenę i przedstawiły swój program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem pani Bogusławy Pachur - wychowawczyni klasy.

Następnie przyszła kolej na sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów, gdyż dzieci musiały odpowiedzieć na pytania przygotowane przez Samorząd Szkolny. Odpowiedzi były bezbłędne, a śmieszne zabawy zręcznościowe spowodowały gromkie brawa i dużo uśmiechu nie tylko na twarzach dzieci, ale i ich rodziców. Nie lada wyzwaniem dla pierwszaków było też wypicie czarodziejskiej mikstury, ale i z tym poradziły sobie brawurowo.

Po przepysznej zabawie nastąpiła długo oczekiwana chwila; dyrektor szkoły pani Urszula Chrościcka dokonała symbolicznego aktu pasowania każdego ucznia klasy pierwszej. Dzieci z powagą składały przysięgę i z dumą prezentowały dyplomy.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

Oprac. Bogusława Gawryś

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5