Odznaka Jakości dla Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych

2013-08-21 09:53:36 (ost. akt: 2013-08-21 10:14:13)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Władysława Reymonta w Pieniężnie otrzymał Krajową Odznakę Jakości za międzynarodowy projekt pt. "Music unites". Jest ona przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu.
Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest: wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły - publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
Pierwszy etap projektu odbywał się na TwineSpace (platformie roboczej przeznaczonej do współpracy).
Ostatnim etapem projektu edukacyjnego było spotkanie w Fürstenfeldbruck. Uczestnicy projektu mieli sposobność poznać życie niemieckich rodzin, ponieważ wszyscy byli zakwaterowani u swoich rówieśników z Niemiec, uczęszczali na lekcje, brali udział w w warsztatach muzycznych i tanecznych.. Zwiedzanie Fürstenfeldbruck, wyjście do teatru, udział w imprezach towarzyszących obchodom 750-lecia Fürstenfeldbruck – to tylko niektóre punkty programu, które wraz z p. Birgit Braun, nauczycielką muzyki, przygotowali uczniowie z Graf-Rasso-Gymnasium.

Nasze międzynarodowe spotkanie zakończyło się sukcesem: uczestniczy projektu nawiązali nowe sympatie i przyjaźnie, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat kultury i tradycji innych narodów. Co ciekawe w projekcie uczestniczyli uczniowie, których rodzice lub dziadkowie pochodzili ze Słowenii, Wietnamu i Afganistanu. Zachęceni powodzeniem, z przyjemnością planujemy już kolejne projekty.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. " radosna" #1180694 | 83.20.*.* 25 sie 2013 21:21

    Gratulacje!!!!!! Na pohybel malkontentom!!!!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5